Renault Modus – Reanimacja

Renault nie odpuszcza i na nowo przyrządza Modusa - samochód osobowy, mocno niszowy.

Renault Modus
Dodatkowe okienko z boku i dodatkowe 16 cm to znak rozpoznawczy Grand Modusa.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault najwyraźniej zamierza specjalizować się w przewozach towarowych. Ilość wehikułów temu służących dramatycznie rośnie. Całkowitą nowością jest Clio Grandtour, obok niego ostatnio pojawiły się w zupełnie nowych wydaniach Laguna kombi, Kangoo i Modus.

Ten ostatni debiutował w 2004 r. i kariery nie zrobił. Osadzony na płycie Nissana Micry, miał rozmiary... mikre właśnie. Ciasno z tyłu, mały bagażnik - dlatego Modus sprzedawał się słabo. Reklamował się hasłem: "Dorosnąć, tylko po co?" Dziś w Renault już wiedzą po co - żeby cokolwiek w nim zmieścić. Dlatego teraz Francuzi prezentują Grand Modusa - wersję dłuższą od poprzedniej o 16 cm. Długość nadwozia wynosi 4034 mm, czyli jest minimalnie większa niż zwykłego Clio (3986 mm). Nowa Renówka, jak poprzednia, ma sprytną przesuwaną tylną kanapę (w zakresie 15 cm). Tyle tylko, że w poprzednim modelu, jakby jej nie przesuwać i tak bagażnik był albo trochę mniej mały, albo na tylnych siedzeniach było trochę mniej ciasno. Teraz ilość miejsca jest przyzwoita. Bez składania oparć kanapy i bez jej przesuwania przedział bagażowy malucha ma pojemność 305 l. Kanapę przesuwa się jednym ruchem ręki - od strony bagażnika wystarczy złapać uchwyt i pchnąć go ku przodowi; siedząc w aucie, kanapę można wprawić w ruch uchwytem, znajdującym się pod nią. Wtedy bagażnik zwiększy się do 410 l, a jeśli tylną ławkę złoży się całkowicie - do 1454 l.

W Grand Modusie siedzi się wysoko, co ma tę zaletę, że wszystko z wnętrza dobrze widać i tę wadę, że człowiek czuje się trochę jak w aucie dostawczym. Tapicerka i tworzywa wykorzystane w kabinie próbują to drugie wrażenie zatuszować, ale udaje im się to tylko tak sobie.

Na koniec niespodzianka - nie każdy Modus jest Grand. Renault przygotowało też zwykłego tzw. Nowego Modusa, który od starego jest dłuższy zaledwie o 8,2 cm. Fani Renówki powinni o tym pamiętać, żeby - mimo zachwytów - jednak się nie naciąć.

R. S.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA