REKLAMA

Renault Morphoz (Genewa 2020)

Renault Morphoz to jedna z pierwszych oficjalnie pokazanych premier salonu samochodowego w Genewie. Mamy już jego zdjęcia.

Renault Morphoz Materiały prasowe
Renault Morphoz

Targi Genewa 2020 miały rozpocząć się jutro, we wtorek 3 marca, ale jak już wiemy, epidemia koronawirusa COVID-19, która dotarła w zeszłym tygodniu do Szwajcarii, wymusiła decyzję o zamknięciu imprezy.

O tym, jak wyglądają genewskie hale Palexpo, pisaliśmy w osobnym materiale, który warto zobaczyć. Mamy bowiem zdjęcia prosto z targów, gdzie widać niedokończone stoiska, chaos i bałagan.

Nie oznacza to oczywiście, że premiery samochodów i pojazdów koncepcyjnych się nie odbędą. Z taką jednak różnicą, że zamiast tradycyjnej relacji z miejsca targów i zdjęć „na żywo”, przekażemy wam relację online, tak bowiem wyglądać będzie dziś i jutro odsłanianie kolejnych aut. Wirtualnie.

Renault Morphoz – koncept przyszłości

Po tym długim, ale koniecznym wstępie, do pierwszego materiału „z targów”, przejdźmy do samej premiery. Renault Morphoz to według producenta futurystyczny samochód, który przedstawia wizję „osobistego samochodu, który można udostępniać innym i to w niedalekiej przyszłości, po 2025 roku”.

Konstruktorzy wykorzystali tu przyszłą modułową platformę Aliansu dla samochodów elektrycznych, o symbolu CMF-EV i opracowali kilka konfiguracji mocy, specyfikacji użytkowych, zasięgu oraz kabiny i pojemności bagażnika.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

Nazwa Morphoz odnosi się do właściwego znaczenia tego słowa, określającego kształt. Samochód bowiem może zmieniać nie tylko konfigurację wnętrza, ale i proporcje nadwozia, wydłużając je na potrzeby dalekich podróży lub skracając podczas jazdy po mieście.

Renault Morphoz – elektryczny, autonomiczny

Nadwozie Renault Morphoz łączy cechy SUV-a, pojazdu coupe i limuzyny, łącząc je w futurystyczne nadwozie. Pod nowoczesną skorupą kryje się sztuczna inteligencja wspierająca komunikację z pasażerami, rozwiązania pozwalające na jazdę autonomiczną na poziomie 3, a także napęd elektryczny o dużym zasięgu.

Nowa platforma CMF-EV pozwala ukryć akumulatory z tyłu pod podłogą, dając w efekcie nisko osadzony środek ciężkości i krótką maskę, a co za tym idzie, więcej miejsca w kabinie. Nie znajdziemy tu także tunelu środkowego, a miejsca na nogi jest dużo jak w limuzynie.

Renault Morphoz to jednak nie tylko wizja przyszłej mobilności. Stylistyka, detale, wygląd kabiny zapowiadają nową gamę modeli elektrycznych Renault, która pojawi się w najbliższych latach.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA