[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Renault-Nissan wyprzedza Grupę Volkswagena

Alians Renault-Nissan sprzedał w pierwszej połowie roku więcej pojazdów, niż Grupa Volkswagena. Różnica wyniosła ok. 150 tys. egzemplarzy.

Audi S1, Mini Cooper S, Renault Clio RS Audi S1, Mini Cooper S, Renault Clio RS w teście porównawczym

Według danych, od stycznia do końca czerwca tego roku, sprzedaż samochodów Aliansu Renaul-Nissan, czyli marek Renault, Nissan, Dacia i Mitsubishi, wyniosła dokładnie 5 268 079 sztuk. Oznacza to wzrost o 7 proc.

W tym samym czasie niemiecka Grupa Volkswagena, czyli Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Porsche, Lamborghini, Bentley, Bugatti, sprzedała 5 115 900 aut.

Wzrost sprzedaży obecnego lidera to efekt zwiększonego zainteresowania takimi modelami, jak Renault Clio, Megane, Captur, Dacia Sandero i Duster czy Nissan X-Trail i Qashqai. Samo Mitsubishi dostarczyło do klientów 495 tys. aut, odnotowując duże zainteresowanie Outlanderem oraz Pajero Sport w krajach azjatyckich.

Wzrosła także sprzedaż pojazdów elektrycznych koncernu. Suma 481 151 egzemplarzy to zasługa zainteresowania modelami Nissan Leaf, Renault Zoe, Mitsubishi i-Miev oraz Mitsubishi Outlander PHEV (13 tys. sztuk).

W pierwszym półroczu 2017 Grupa Renault sprzedała 1 879 288 samochodów. Oznacza to wzrost o 10,4 proc., przy średnim wzroście rynkowym równym 2,6 proc. Wszystkie marki grupy odnotowały zarówno wzrost wielkości sprzedaży, jak i udziałów w rynku.

Renault i Dacia pobiły w tym półroczu nowy rekord sprzedaży. Renault zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości sprzedaży w Europie. Zarówno sprzedaż jak i udziały w rynku wzrosły we wszystkich regionach.

Natomiast Nissan sprzedał 2 894 488 samochodów w pierwszym półroczu. Oznacza to wzrost o 5,6 proc. Nissan odnotował wzrost sprzedaży w Japonii (+22,9 proc.) oraz w Europie (+5,7 proc.). Marka Infiniti sprzedała się w ilości 125 tys., co daje wzrost o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2016.

Mitsubishi Motors sprzedał 494 303 samochody, co przekłada się na wzrost światowej sprzedaży tej marki o 2,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2016. Wzrosła również sprzedaż minisamochodów Kei w Japonii.

Możemy również zaobserwować duży wzrost sprzedaży w Chinach w związku z wprowadzeniem produkowanego lokalnie SUV-a Outlander. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 060 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij