Renault-Nissan wyprzedza Grupę Volkswagena

Alians Renault-Nissan sprzedał w pierwszej połowie roku więcej pojazdów, niż Grupa Volkswagena. Różnica wyniosła ok. 150 tys. egzemplarzy.

Audi S1, Mini Cooper S, Renault Clio RS
Audi S1, Mini Cooper S, Renault Clio RS w teście porównawczym
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Według danych, od stycznia do końca czerwca tego roku, sprzedaż samochodów Aliansu Renaul-Nissan, czyli marek Renault, Nissan, Dacia i Mitsubishi, wyniosła dokładnie 5 268 079 sztuk. Oznacza to wzrost o 7 proc.

REKLAMA

W tym samym czasie niemiecka Grupa Volkswagena, czyli Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Porsche, Lamborghini, Bentley, Bugatti, sprzedała 5 115 900 aut.

Wzrost sprzedaży obecnego lidera to efekt zwiększonego zainteresowania takimi modelami, jak Renault Clio, Megane, Captur, Dacia Sandero i Duster czy Nissan X-Trail i Qashqai. Samo Mitsubishi dostarczyło do klientów 495 tys. aut, odnotowując duże zainteresowanie Outlanderem oraz Pajero Sport w krajach azjatyckich.

Wzrosła także sprzedaż pojazdów elektrycznych koncernu. Suma 481 151 egzemplarzy to zasługa zainteresowania modelami Nissan Leaf, Renault Zoe, Mitsubishi i-Miev oraz Mitsubishi Outlander PHEV (13 tys. sztuk).

W pierwszym półroczu 2017 Grupa Renault sprzedała 1 879 288 samochodów. Oznacza to wzrost o 10,4 proc., przy średnim wzroście rynkowym równym 2,6 proc. Wszystkie marki grupy odnotowały zarówno wzrost wielkości sprzedaży, jak i udziałów w rynku.

REKLAMA

REKLAMA

Renault i Dacia pobiły w tym półroczu nowy rekord sprzedaży. Renault zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości sprzedaży w Europie. Zarówno sprzedaż jak i udziały w rynku wzrosły we wszystkich regionach.

Natomiast Nissan sprzedał 2 894 488 samochodów w pierwszym półroczu. Oznacza to wzrost o 5,6 proc. Nissan odnotował wzrost sprzedaży w Japonii (+22,9 proc.) oraz w Europie (+5,7 proc.). Marka Infiniti sprzedała się w ilości 125 tys., co daje wzrost o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2016.

Mitsubishi Motors sprzedał 494 303 samochody, co przekłada się na wzrost światowej sprzedaży tej marki o 2,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2016. Wzrosła również sprzedaż minisamochodów Kei w Japonii.

Możemy również zaobserwować duży wzrost sprzedaży w Chinach w związku z wprowadzeniem produkowanego lokalnie SUV-a Outlander. 

REKLAMA