Renault Sandero Stepway - brazylijski gracz

Renault Sandero Stepway
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak hatchback, model Sandero Stepway będzie miał 3-letnią gwarancję (lub na 100 tysięcy kilometrów). Model ten to już piąty samochód francuskiej marki, który pojawił się na rynku brazylisjkim w ciągu zaledwie pół roku.

Sandero Stepway wydaje się być idealnym rozwiązaniem do miasta - ma podwyższony prześwit, siedzi się w nim wyżej, ma zmienione zderzaki z plastikowymi osłonami. Renault nie stara się wmówić światu, ze to terenówka, dlatego też Sandero Stepway ma napędzaną tylko jedną, przednią oś.

W gamie silnikowej dostępny będzie zaledwie jeden silnik (w Argentynie dodatkowo ma być oferowany diesel dCi). Benzynowy motor to 1,6-litrowa jednostka benzynowa,która może być zasilana również etanolem (bardzo w Brazylii popularnym). Silnik ten generuje 112 koni mechanicznych, co powinno bez problemu wystarczyć na poruszanie się po miejskiej dżungli.

Renault Sandero Stepway ma zapewniać komfortową podróż 5 pasażerom. Jego bagażnik ma pojemność 320 litrów. Samochód będzie dostępny od października bieżącego roku.

Ciekawe czy podobna wersja, ale pod marką Dacia, trafi na europejski rynek? 

Źródło: Renault

Zobacz również:
REKLAMA