Renault Sport R.S. 01 oficjalnie

Po wcześniejszych zajawkach, Renault w końcu ujawnia oficjalne dane i zdjęcia supersportowego modelu Renault Sport R.S. 01.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wcześniej pisaliśmy już o zapowiedzi sportowego modelu Renault. Teraz francuska marka oficjalnie potwierdziła model Sport R.S. 01 i ujawniła dane na temat auta.

Francuzi doświadczeni jak mało kto w sporcie motorowym, wzięli to co najlepsze, poskładali do kupy i stworzyli supersportowy samochód. R.S. 01 to kwintesencja tego, co potrafią specjaliści od sportu w Renault. Auto waży mniej niż 1100 kg, a ma ponad 500 KM! W przyszłym sezonie auto będzie startowało w World Series by Renault.

Jak większość aut tego typu, tak samo R.S. 01 jest zaprojektowane przez wiatr. Ogromne wloty powietrza w przednim zderzaku mają zasysać powietrze, chłodzące silnik i hamulce. Wloty w drzwiach chłodzą tylne tarcze i sterują powietrzem, w taki sposób, żeby utrzymać auto na właściwym torze. Tylny spojler dociska auto tym mocniej, im szybciej jedzie.

A potrafi jechać bardzo szybko, bowiem napędza go silnik z Nissana GTR, czyli 3,8-litrowe V6 z dwiema turbinami o mocy ponad 500 KM i 600 Nm. Napęd przekazywany jest na koła za pomocą 7-biegowej sekwencyjnej skrzyni ZF.

Żółty bolid szybko przyspiesza, ale musi też dobrze hamować. O to dbają węglowe tarcze o średnicy 380 mm i sześciotłoczkowe zaciski. Nie zapomniano też o ABS-ach. O nie zatroszczył wydział Bosch Motorsport.

Samochód został przygotowany głównie z myślą o sportach motorowych. R.S. 01 będzie częścią wyścigów World Series by Renault w 2015 roku, a także teamów “Pro-Am”. Renault przetestuje go także podczas wyścigu Le Mans w 2016 roku.

REKLAMA