Renault Sport Trophy - koniec pucharu

Tylko dwa sezony potrwała rywalizacja w zawodach Renault Sport Trophy. W ten weekend na torze Estoril odbędzie się ostatnia runda zawodów. 


W jednym z tegorocznych wyścigów zorganizowanych przez Renault Sport Racing wziął udział nawet Robert Kubica. Polski kierowca poradził sobie całkiem nieźle, bowiem zajął czwarte miejsce w klasyfikacji. Miało to miejsce w poprzedniej rundzie zawodów na torze Spa-Francorchamps. W przyszły weekend zawodnicy po raz ostatni spotkają się na torze Autodromo do Esotril.

Sportowa dywizja Renault sprzedała 30 egzemplarzy modelu R.S. 01, które walczyły na torze o zwycięstwo. Jednak nie zmarnują się w przyszłym sezonie, ponieważ auta będą mogły wystartować w innych mistrzostwach. Ekipa Renault Sport Racing przygotowała zestaw GT3, dzięki czemu R.S. 01 będzie można wystartować w takich seriach jak: GT Open, Blancpain GT Sports, V de V czy 24H Series.

Samochód wyścigowy jest napędzany podwójnie doładowanym silnikiem V6 o pojemności 3,8 litra. Jednostka generuje 550 KM i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na tył poprzez 7-biegową skrzynię sekwencyjną obsługiwaną przy kierownicy. Auto jest lekkie, waży 1140 i rozwija prędkość ponad 300 km/h. Za hamowanie odpowiadają tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm.

REKLAMA