[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Renault Twingo GT – znamy ceny

Można już zamawiać Twingo GT – w tej chwili to auto jedyne w swoim rodzaju.

Renault Twingo GT Renault Twingo GT

Jedyne w swoim rodzaju nie licząc oczywiście bliźniaczego Smarta. Tylny napęd, niewielkie nadwozie, mikry, ale mocny silnik turbo,  do tego ostrzejszy wygląd i cena na poziomie 55 900 zł – to Twingo GT w skrócie. Model debiutuje właśnie w polskich salonach. 

W topowej wersji Twingo GT napędzane jest przez identyczny silnik co jego słabsze odmiany (0,9-litra pojemności, turbosprężarka), ale jego liczby są teraz bardziej okazałe. Moc wzrosła z 90 do 109 KM, przybyło też momentu obrotowego (zamiast 135 Nm mamy 170 Nm). 

Dzięki tym modyfikacjom Twingo nabrało wigoru i do setki przyspiesza w czasie poniżej 10 sekund – a dokładnie, wg producenta, w 9,6 s. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 182 km/h. Przypomnijmy, że samochód waży zaledwie około tony. W standardzie montowana jest tylko pięciobiegowa skrzynia biegów, ale za dopłatą (6000 zł) można wyposażyć Twingo GT w skrzynię dwusprzęgłową o sześciu przełożeniach. Wydłuża ona jednak czas przyspieszania aż o 0,8 s.

Poza mocniejszym silnikiem Twingo GT wyróżnia się agresywniejszą stylizacją. To zasługa m.in. 17-calowych obręczy aluminiowych, dwóch końcówek układu wydechowego czy przyciemnionych tylnych szyb. Wewnątrz znajdziemy aluminiowe pedały oraz materiałową tapicerkę z elementami skóry. Za 500 zł można również okleić dach Twingo, aby w ten sposób jeszcze bardziej wyróżniać się na drodze.

Za lepsze, ostrzejsze wrażenia z jazdy odpowiada też obniżone zawieszenie. Samochód można już zamawiać, a o naszych wrażeniach z jazdy tym modelem przeczytacie w jednym z kolejnych wydań magazynu auto motor i sport.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij