Renault Twizy wycenione na polski rynek

Małe elektryczne auto Renault oficjalnie w Polsce. Ile trzeba zapłacić za samochód, który zamiast szyb bocznych oferuje ultra-niskie koszty podróżowania?

Renault Twizy
Renault Twizy
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W polskich salonach zamawiać można lepiej wyposażoną wersję Life 80 z silnikiem elektrycznym o mocy 17 KM. W takiej wersji kosztuje on 33 900 złotych, ale... to nie wszystko. Trzeba przecież zapłacić też za wynajem (leasing) akumulatora. A ten niestety tani nie jest. Przy założeniu, że będziemy przejeżdżać 7500 km miesięcznie i wynajmiemy go na 3 lata, rata miesięczna wyniesie 249 złotych. Możliwe opcje uzależnione są od przebiegu (7500, 10 000, 12 500 i 15 000 km) i okresu wynajmu (rok, dwa lub trzy).

Twizy pomieści w swoim wnętrzu dwie osoby. Wyposażenie jest uzależnione od konstrukcji auta (np. brak elektrycznych szyb czy klimatyzacji), są za to  zestaw audio/głośnomówiący, wyjmowana 50-litrowa torba na zakupy, fartuch zwiększający komfort cieplny, radar cofania i alarm. Twizy można też spersonalizować używając do tego celu naklejek.

Auto ma zasięg 100 km, choć samo Renault przyznaje, że "w realu" wynosi on około 80 km. Używając do ładowania domowego gniazdka Twizy "nasyci się" po 3,5 godziny.

amis

Zobacz także:
REKLAMA