Renault Twizy – znamy ceny

Renault Twizy
Renault Twizy
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Twizy to najoryginalniejszy model Renault od lat. W jego wnętrzu pasażerowie nie siedzą obok siebie, jak w zwykłym aucie, np. w miejskim maluchu Smarcie, lecz jeden za drugim. Dzięki temu powierzchnia czołowa, którą pojazd wystawia na zderzenie z wiatrem nie jest duża i Twizy może się zadowolić małym silniczkiem. Niskiemu zużyciu energii - a w ślad za nim zwiększeniu liczby kilometrów przejeżdżanych bez ładowania akumulatora - służy ograniczenie maksymalnej prędkości do 80 km/h oraz rezygnacja z ogrzewania. Wstrzemięźliwość w tej drugiej dziedzinie jest mało przyjemna akurat teraz w zimie, zwłaszcza że pod słowem "drzwi" styliści rozumieją tylko dwa szerokie pałąki bezpieczeństwa, poza nimi nadwozie z boku jest otwarte.

Auto ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego cena wystartuje z poziomu 6 990 euro. Za tę kwotę można kupić wersję z silnikiem elektrycznym o mocy 5 KM, zdolnym do rozpędzenia Twizy'ego do 40 km/h. Cena za auto to jeszcze nie wszystko - nie zawiera ona kosztu akumulatora. Ten nie jest kupowany, ale leasingowany - kosztuje 45 euro na miesiąc.

Producent zakłada, że najpopularniejsza będzie droższa o 700 euro wersja z jednostką napędową o mocy 17 KM, pozwalająca na jazdę z prędkością 80 km/h.

Niezależnie od wersji Twizy dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi może bez ładowania przejechać do 100 km, a kiedy bateria się wyczerpie, będzie można ją naładować w około 3,5 godziny.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA