Renault Twizzy

Renault Twizzy
Przyciskami wybiera się kierunek jazdy. z wyświetlacza. Dwa schowki mają pojemność 3,5 i 5 l
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jego naturalnym środowiskiem mają być cieplejsze rejony naszego kontynentu. Elektryczny pojazd ma nadwozie otwarte, bez bocznych szyb. Nie ma również ogrzewania. Za to jego długość (2,34 m), szerokość (1,24 m) i zwrotność (średnica zawracania - 6,8 m) pozwalają na szybkie przemieszczanie się i łatwe parkowanie w zatłoczonych centrach miast. Za projekt odpowiadają Renault Sport Technologies (podwozie) i dział testów Renault Sport F1 (silniki), które wykorzystały doświadczenia z konstruowania sportowych zawieszeń i hamulców oraz z użytkowania systemu odzyskiwania energii KERS. Stworzyły czterokołowy, dwuosobowy, tylnonapędowy pojazd elektryczny z bezpieczną kabiną, wyposażony w poduszkę powietrzną kierowcy, pasy bezpieczeństwa (czteropunktowe dla kierowcy i trzypunktowe dla pasażera) oraz hamulce tarczowe przy wszystkich kołach. Lekkie Twizy (473 kg), mimo niepoważnej powierzchowności, w mocniejszej wersji (17 KM) bez trudu rozpędza się do 80 km/h. Słabszą i nieco lżejszą odmianę (pięciokonną, z prędkością ograniczoną do 45 km/h) w większości państw Europy można prowadzić bez prawa jazdy!

Twizy to sprawny uczestnik ruchu. W starcie spod świateł trudno mu dorównać, na krętych drogach niełatwo go wyprzedzić. Na wyjazd w nieodległy plener pozwala 100-kilometrowy zasięg (słabsze Twizy - nawet 120 km). Trzyipółgodzinny czas ładowania baterii ze zwykłego gniazdka jednofazowego umożliwia nawet dalsze eskapady. Twizy nie jest całkiem bezgłośny - szumią opony i przeszkadza głośny pisk silnika elektrycznego.

Bezpieczniejszy od motocykla, łatwiejszy do zaparkowania od samochodu - sympatyczny pojazd ma spore szanse na zawojowanie centrów miast. Dodatkowym atutem mają być ceny (od 6990 euro za Twizy o mocy 5 KM) oraz, zamiast zakupu, leasing akumulatorów.

REKLAMA
REKLAMA