Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Renault Twizzy

Renault Twizzy Przyciskami wybiera się kierunek jazdy. z wyświetlacza. Dwa schowki mają pojemność 3,5 i 5 l

Jego naturalnym środowiskiem mają być cieplejsze rejony naszego kontynentu. Elektryczny pojazd ma nadwozie otwarte, bez bocznych szyb. Nie ma również ogrzewania. Za to jego długość (2,34 m), szerokość (1,24 m) i zwrotność (średnica zawracania - 6,8 m) pozwalają na szybkie przemieszczanie się i łatwe parkowanie w zatłoczonych centrach miast. Za projekt odpowiadają Renault Sport Technologies (podwozie) i dział testów Renault Sport F1 (silniki), które wykorzystały doświadczenia z konstruowania sportowych zawieszeń i hamulców oraz z użytkowania systemu odzyskiwania energii KERS. Stworzyły czterokołowy, dwuosobowy, tylnonapędowy pojazd elektryczny z bezpieczną kabiną, wyposażony w poduszkę powietrzną kierowcy, pasy bezpieczeństwa (czteropunktowe dla kierowcy i trzypunktowe dla pasażera) oraz hamulce tarczowe przy wszystkich kołach. Lekkie Twizy (473 kg), mimo niepoważnej powierzchowności, w mocniejszej wersji (17 KM) bez trudu rozpędza się do 80 km/h. Słabszą i nieco lżejszą odmianę (pięciokonną, z prędkością ograniczoną do 45 km/h) w większości państw Europy można prowadzić bez prawa jazdy!

Twizy to sprawny uczestnik ruchu. W starcie spod świateł trudno mu dorównać, na krętych drogach niełatwo go wyprzedzić. Na wyjazd w nieodległy plener pozwala 100-kilometrowy zasięg (słabsze Twizy - nawet 120 km). Trzyipółgodzinny czas ładowania baterii ze zwykłego gniazdka jednofazowego umożliwia nawet dalsze eskapady. Twizy nie jest całkiem bezgłośny - szumią opony i przeszkadza głośny pisk silnika elektrycznego.

Bezpieczniejszy od motocykla, łatwiejszy do zaparkowania od samochodu - sympatyczny pojazd ma spore szanse na zawojowanie centrów miast. Dodatkowym atutem mają być ceny (od 6990 euro za Twizy o mocy 5 KM) oraz, zamiast zakupu, leasing akumulatorów.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij