Renault Wind, czyli Twingo CC - video

Renault Wind
Renault Wind
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Premiera tego samochodu nastąpi podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, rozpoczynających się na początku marca bieżącego roku. Wind na europejskim rynku ma konkurować z takimi modelami, jak Peugeot 207 CC, czy też Opel Tigra.

Auto mierzy 3830 mm, co oznacza, że jest dłuższe od swojego protoplasty w postaci Twingo dokładnie o 230 mm. Wind to przedstawiciel gatunku coupe-roadster, a nie, jak jego konkurenci - coupe-kabriolet. Różnica polega na tym, że w jego przypadku składa się tylko środkowa część dachu.

Co ciekawe, nowe Renault używa systemu składania dachu, znanego z Ferrari 575 Superamerica. Widać to na zdjęciach, że po przyciśnięciu przycisku otwierającego dach, najpierw do góry unosi się klapa bagażnika, a dach samochodu obraca się do tyłu o 180 stopni i chować się pod pokrywą. Cała czynność trwa jedynie 12 sekund.

Dzięki temu pojemność przestrzeni bagażowej Winda jest taka sama, niezależnie od tego, czy kierowca porusza się z dachem nad głową, czy też bez i wynosi 270 litrów.

Na razie francuski koncern nie ujawnił więcej szczegółów technicznych swojego najnowszego dziecka. Pod maską spodziewać się możemy 1,2-litrowego, 100-konnego silnika z turbodoładowaniem oraz 1,6-litrowej, 133-konnej jednostki znanej chociażby z Twingo RS

 

 

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA