Renault Zoe - Genewa 2018

Renault odświeża swój elektryczny model Zoe, dodając nowy lakier, systemy łączności oraz przede wszystkim więcej mocy. Auto ma swoją premierę na salonie w Genewie.

Renault Zoe (Genewa 2018)
Renault Zoe (Genewa 2018)

Odświeżone Renault Zoe, które pojawiło się na salonie samochodowym w Genewie, jest pierwszym samochodem, w którym zostanie zamontowany nowy silnik elektryczny Renault R110 o mocy 80 kW (ok. 108 KM) i momencie obrotowym sięgającym 225 Nm.

Silnik o oznaczeniu R110 jest ewolucją dotychczasowej jednostki R90. Najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny będzie dysponował większą mocą, mającą zapewnić większą przyjemnością z jazdy.

REKLAMA

Renault Zoe (Genewa 2018)
Renault Zoe (Genewa 2018)

Mimo analogicznych rozmiarów co R90, jednostka R110 ma o 12 kW (16 KM) większą moc od swojego poprzednika. Kierowca z pewnością odczuje lepsze przyspieszenie, bo dzięki nowemu silnikowi czas rozpędzania od 80 do 120 km/h spadnie aż o dwie sekundy, co okaże się nieocenione w momencie wyprzedzania.

Jak podaje producent, nowe Renault ZOE na sprint do "setki" potrzebować będzie 11,4 sekundy, a maksymalna prędkość sięgnie 135 km/h.

REKLAMA

Renault Zoe (Genewa 2018)
Renault Zoe (Genewa 2018)

Co do zasięgu, to litowo-jonowa bateria o pojemności 41 kWh ma zapewnić maksymalny zasięg 300 kilometrów latem oraz 200 kilometrów w najzimniejszym okresie roku. Ładowanie od 0 do 80 proc. pojemności akumulatora trwać ma 1 godzinę i 40 minut.

W odświeżonym Renault Zoe pojawi się nowa wersja R-LINK Evolution z aktywnym Android Auto, dzięki czemu kierowcy będą mogli wyświetlać aplikacje ze swojego smartfona z systemem Android na ekranie multimedialnym samochodu. Chodzi o wszystkie aplikacje, z których można korzystać podczas jazdy (Waze, Deezer, Spotify, TuneIn, Skype, Messenger, Audible i inne dostępne w Google Play Store).

REKLAMA

Renault Zoe (Genewa 2018)
Renault Zoe (Genewa 2018)

Renault Zoe po face liftingu będzie dostępne z nowym metalizowanym kolorem nadwozia "Fioletowym Blueberry". W najwyższej wersji wyposażenia INTENS dostępny będzie nowy pakiet Look w kolorze fioletowym. Jest on przewidziany wyłącznie dla tej wersji i obejmuje ozdobne elementy wnętrza, takie jak obramowania nawiewów klimatyzacji, dźwigni zmiany biegów, głośników czy tkaninową tapicerkę i ozdobne przeszycia w takim samym fioletowym kolorze jak lakier nadwozia.

Zamówienia na ZOE z gamy 2018 wyposażone w nowy silnik R110, kompatybilny z Android Auto w kolorze nadwozia Fioletowym Blueberry będzie można składać w Polsce już pod koniec marca 2018 roku.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA