REKLAMA

Renault liderem w sprzedaży aut elektrycznych

Na koniec września do Renault należało blisko 16,7% rynku samochodów elektrycznych, co dało marce po raz kolejny pozycję lidera rankingu.

Renault Zoe Renault
Renault Zoe

Do września br. w Europie sprzedano 427 352 samochodów elektrycznych łącznie. Od 2010 roku Renault jest pionierem i liderem elektrycznej mobilności w Europie. Od momentu rynkowego debiutu gamy samochodów elektrycznych (2010 r.) Renault przekroczyło już pułap 325 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

W pierwszej połowie bieżącego roku w Europie nabywców znalazło 64 621 sztuk Renault ZOE (wyniki do końca września br.). Ogólnie w tym roku sprzedano 71 138 samochodów elektrycznych Renault, co daje marce 16,6% udział w rynku samochodów elektrycznych. Na koniec września 2020 roku Renault ZOE było najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w Europie z udziałem 15,1% rynku, plasując się przed Teslą Model 3**. Renault Kangoo Z.E. z udziałem 30% rynku było liderem rynku lekkich samochodów dostawczych zarówno we wrześniu, jak i ogólnie w całym roku 2020, do września.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Oprócz oferty samochodów elektrycznych grupa proponuje pełną gamę napędów hybrydowych i hybryd plug-in w modelach Clio, Captur, Nowy Megane i Nowy Megane Grandtour, wyposażonych w technologie E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid. Technologia ta jest również dostępna w Nowym Renault Arkana.

Grupa Renault podejmuje zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 w Europie do 2050 roku. Do 2030 roku obniży emisję CO2 o 50% w porównaniu z poziomem z 2010 roku.

Zobacz także:

Od 2022 roku wszystkie nowe modele grupy będą oferowane również w wersji elektrycznej lub zelektryfikowanej. Przewiduje się, że za pięć lat 50% sprzedanych samochodów będą stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA