[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Renault przyspiesza prace nad samochodem autonomicznym

Grupa Renault wykupiła właśnie 35 proc. udziałów w spółce Autonomous Vehicle Simulation (AVS), stworzonej wspólnie z firmą Oktal.

Renault - samochód autonomiczny Renault - samochód autonomiczny

Grupa Renault od piętnastu lat współpracuje z wieloma firmami nad rozwojem oprogramowania do samochodów. Utworzenie spółki AVS ma pomóc przyspieszyć proces rozwoju pojazdów przy pomocy symulatorów.

Obecnie testy mają kluczowe znaczenie w procesie budowania nowych samochodów, szczególnie jeśli chodzi o pojawiające się coraz powszechniej technologie wspomagania prowadzenia, a także samochodów autonomicznych, które wciąż wymagają wielu lat pracy, testów i obliczeń.

W przypadku tych ostatnich, testy i symulacje stanowią ważną część procesu rozwoju. Dla osiągnięcia wysokiego poziomu niezawodności, samochody testowe muszą pokonać setki tysięcy, a nawet miliony kilometrów, co w rzeczywistości wymagałoby lat jazdy. Poza testami w warunkach rzeczywistych i przyspieszonymi metodami testowania, symulacja wirtualna oszczędza czas.

Dzięki zakupowi udziałów w spółce Autonomous Vehicle Simulation, Renault uzyskuje dostęp do wiedzy i zasobów francuskiej firmy Sogeclair, wyspecjalizowanej w inżynierii lotniczej i symulacjach.

Renault i alians Renault-Nissan będą teraz dysponować najbardziej zaawansowanymi technologiami, które wykorzystane zostaną do testów samochodów autonomicznych w środowisku wirtualnym.

Na utworzeniu AVS skorzysta także cały alians Renault-Nissan, który zobowiązał się do wprowadzenia do 2020 roku ponad 10 modeli samochodów autonomicznych(!). Co więcej, alians już rozpoczął wirtualne testy takich pojazdów, przy pomocy programu informatycznego do symulacji SCANeRTM, opracowanego przez Renault i udoskonalonego we współpracy z firmą Oktal. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij