REKLAMA

Renault wskrzesza markę Gordini!

Renault Twingo Gordini RS
Renault Twingo Gordini RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Amedee Gordini był inżynierem, zajmującym się tworzeniem sportowych wariantów modeli francuskiej marki. Słynne Renault R8 Gordini zajęło cztery z pięciu najwyższych lokat w Rajdzie Korsyki w 1964 roku. Także pod nazwiskiem Gordini w 1966 roklu powstał wyścigowy puchar. 

Opracowaniem nowych wariantów francuskich modeli zajmie się Renault Sport Technologies, czyli dział odpowiedzialny za stworzenie świetnych Clio i Megane RS. Na razie nie wiadomo nic o osiągach nowych modeli, ale spodziewać się można, że na drodze będą mogły więcej niż ich odpowiedniki z literami RS w nazwie.

Renault Gordini mają mieć wspólne elementy stylistyczne, odróżniające je od reszty modeli francuskiej firmy oraz nawiązujące do historycznych modeli. Niewykluczone, że wskrzeszenie "starej" marki ma być odpowiedzią na fiatowskiego Abartha.

Pierwsze z serii Gordini światło dzienne ujrzy Twingo RS. Nastąpi to już 25 listopada bieżącego roku. W kilka miesięcy potem premierę święcić będzie Clio RS. Możliwe, że także Megane RS zostanie wciągnięty do tej "nowej-starej" sportowej rodziny.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA