[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Rewolucja w rejestracji pojazdów - mniejsze tablice i rejestracja w miejscu zakupu

Ministerstwo infrastruktury szykuje nie lada rewolucję dla kierowców. Tym razem jednak chodzi o zmiany, które ułatwią nam życie - m.in. wprowadzenie zmniejszonych tablic rejestracyjnych czy umożliwienie zarejestrowania samochodu w miejscu jego zakupu.

Kierowca Kierowca

Mniejsze tablice rejestracyjne do aut z USA

Jak poinformował w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, już od 1 lipca zamawiać będzie można tablice rejestracyjne o mniejszej, zwężonej czcionce i zmniejszonych rozmiarach. Chodzi o tak zwane tablice amerykańskie, które będą pasować do pojazdów sprowadzonych z USA czy krajów azjatyckich.

To duże ułatwienie. Do tej pory niejednokrotnie kierowcy zmuszeniu byli do wyginania tablic, by te zmieściły się w przeznaczonych do tego miejscach.

Rejestracja w miejscu zakupu

Co jeszcze przewiduje resort infrastruktury? Trwają obecnie prace nad tym, żeby można było zarejestrować samochód w miejscu jego zakupu, a nie tam, gdzie zameldowany jest kupujący.

Jak powiedział minister Adamczyk, zmiany pozwolą na pozostawienie tablic rejestracyjnych samochodu, na wniosek kupującego. Zniknie więc konieczność zakupu nowych tablic, co przełoży się na mniej formalności i nieco mniejsze wydatki.

Koniec obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego

Ostatnia zmiana, zapowiadana już od dawna, wiąże się z wciąż przekładanym wprowadzeniem bazy danych CEPiK 2.0. Po jej wprowadzeniu - w bliżej nieokreślonej przyszłości - zniknie konieczność wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wszystkie dane znajdą się w bazie, do której dostęp będzie mieć każdy patrol policji, w momencie prowadzenia kontroli na drodze.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij