REKLAMA

Rewolucja w rejestracji pojazdów - mniejsze tablice i rejestracja w miejscu zakupu

Ministerstwo infrastruktury szykuje nie lada rewolucję dla kierowców. Tym razem jednak chodzi o zmiany, które ułatwią nam życie - m.in. wprowadzenie zmniejszonych tablic rejestracyjnych czy umożliwienie zarejestrowania samochodu w miejscu jego zakupu.

Kierowca shutterstock.com
Kierowca

Mniejsze tablice rejestracyjne do aut z USA

Jak poinformował w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, już od 1 lipca zamawiać będzie można tablice rejestracyjne o mniejszej, zwężonej czcionce i zmniejszonych rozmiarach. Chodzi o tak zwane tablice amerykańskie, które będą pasować do pojazdów sprowadzonych z USA czy krajów azjatyckich.

To duże ułatwienie. Do tej pory niejednokrotnie kierowcy zmuszeniu byli do wyginania tablic, by te zmieściły się w przeznaczonych do tego miejscach.

REKLAMA

REKLAMA

Rejestracja w miejscu zakupu

Co jeszcze przewiduje resort infrastruktury? Trwają obecnie prace nad tym, żeby można było zarejestrować samochód w miejscu jego zakupu, a nie tam, gdzie zameldowany jest kupujący.

Jak powiedział minister Adamczyk, zmiany pozwolą na pozostawienie tablic rejestracyjnych samochodu, na wniosek kupującego. Zniknie więc konieczność zakupu nowych tablic, co przełoży się na mniej formalności i nieco mniejsze wydatki.

REKLAMA

Koniec obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego

Ostatnia zmiana, zapowiadana już od dawna, wiąże się z wciąż przekładanym wprowadzeniem bazy danych CEPiK 2.0. Po jej wprowadzeniu - w bliżej nieokreślonej przyszłości - zniknie konieczność wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wszystkie dane znajdą się w bazie, do której dostęp będzie mieć każdy patrol policji, w momencie prowadzenia kontroli na drodze.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA