Rezvani Beast Alpha - nietypowa bestia z Kaliforni

Kalifornijski producent supersamochodów nie jest jeszcze popularny, ale jego najnowszy model może zdobyć rozgłos, dzięki nietypowo otwieranym drzwiom. 

Rezvani Beast Alpha Rezvani Beast Alpha
Rezvani Beast Alpha

Rezvani Beast Alpha to model, który powstał na podwoziu Lotusa, a napędza go czterocylindrowy silnik Hondy o oznaczeniu K24. Jednostka o pojemności 2,4 litra została wyposażona w sprężarkę mechaniczną. Dzięki temu maksymalna moc wynosi 500 KM, a samochód ważący zaledwie 884 kg rozpędza się do setki w nieco ponad 3 sekundy. Prędkość maksymalna to 281 km/h.

Z zewnątrz kalifornijska bestia wygląda bardzo agresywnie. Natomiast w środku panują spartańskie warunki. Jednak najciekawszym elementem tego samochodu są nietypowo otwierane drzwi. Rozwiązanie o nazwie "SideWinder" pozwala przesuwać je do przodu zamiast otwierać na bok. Dzięki temu dużo łatwiej wsiada się w ciasnych miejscach na parkingu.

Wyposażenie samochodu obejmuje system multimedialny obsługujący Apple CarPlay i Android Auto. Nowy model Rezvani jest także wyposażony w system pozwalający wybrać tryb jazdy, od ekonomicznego po sportowy.

Jedynym problemem jest cena tego modelu. Rezvani Beast Alpha kosztuje 200 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu jakieś 830 tys. zł.

REKLAMA