Rezvani Tank - SUV ekstremalny

Rezvani, firma znana z produkcji aut sportowych, zaprezentowała właśnie SUV-a. Nazywa się Tank, czyli po prostu "czołg".

Rezvani Tank
Rezvani Tank

Rezvani Tank wchodzi do gry jako niemal pancerny samochód terenowy. Właściwie słowo "niemal" jest tu niewłaściwe, bo auto można zamówić również w wersji opancerzonej, wyposażonej w noktowizor.

REKLAMA

SUV wygląda wręcz kosmicznie. Stylistyka inspirowana wojskowymi pojazdami robi duże wrażenie. Nie brakuje tu kanciastych kształtów i agresywnych przetłoczeń. Ciekawie wygląda tył samochodu, z charakterystycznym "garbem" i podwójnymi pasami czerwonych LED-ów.

REKLAMA

REKLAMA

Rezvani Tank
Rezvani Tank

Na pewno jesteście ciekawi, co też napędza tę bestię. Pod maską siedzi stado 500 koni mechanicznych, współpracujących z 583 niutonometrami maksymalnego momentu obrotowego. To wszystko z 6,4-litrowego silnika V8, jakich niestety coraz mniej w dzisiejszych czasach.

Producent nie podał jeszcze pełnych danych, szczególnie tych, które dotyczą osiągów. Można jednak przypuszczać, że napędzany na cztery koła pojazd nie będzie zawalidrogą.

REKLAMA

Rezvani Tank
Rezvani Tank

Jak wspomnieliśmy wyżej, terenówka Rezvani może zostać wyposażona w kamerę podczerwieni oraz pełne opancerzenie. W jego skład wchodzą kevlarowe panele, kuloodporne szyby, opony odporne na przestrzelenie, rodem z pojazdów wojskowych, a także dodatkowa ochrona zbiornika paliwa, chłodnicy i pancerny panel pod podłogą.

REKLAMA

REKLAMA

Rezvani Tank
Rezvani Tank

W kabinie modelu Rezvani Tank ma być bardziej luksusowo niż spartańsko. Opcjonalny pakiet zawiera na przykład skórzano-zamszową tapicerkę. Przed wzrokiem kierowcy umieszczono wyświetlacz head-up, a na środku deski rozdzielczej króluje 7,9-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, wspierającego mapy Google i wiele przydatnych aplikacji.

REKLAMA

Rezvani Tank
Rezvani Tank

"Czołgowi" nie można odmówić możliwości do jazdy w najtrudniejszym terenie. Oprócz wersji standardowej, zamówić można także wersję ekstremalną o nazwie Off-Road Extreme Package.

REKLAMA

REKLAMA

Rezvani Tank
Rezvani Tank

Rezvani Tank jest wyceniony na poziomie 178,5 tys. dolarów, czyli przeszło 650 tys. złotych. Zamówienie różnego rodzaju dodatków zbliży tę kwotę do okolic 1 miliona złotych. Chętni mogą już samochód zamawiać, a pierwsze dostawy zaplanowane są na koniec roku.

REKLAMA