Rezvani pracuje nad ekstremalnym SUV-em

Kalifornijska firma Rezvani, znana z supersportowych modeli Beast, pracuje teraz nad SUV-em. Pierwsze oficjalne grafiki zdradzają, że jest na co czekać.

Rezvani SUV
Rezvani SUV

Rezvani jest kalifornijską firmą, założoną raptem trzy lata temu przez Ferrisa Rezvaniego, który wcześniej pracował m.in. dla Ferrari i Aston Martina. Do tej pory znaliśmy markę z produkcji supersportowego modelu Rezvani Beast, zbudowanego na bazie Ariel Atoma.

REKLAMA

Teraz firma ogłosiła, że pracuje nad dużym SUV-em, określonym w komunikacie jako "ekstremalny" i "inspirowany pojazdami wojskowymi". To widać dokładnie na pierwszych oficjalnych grafikach.

Zdjęcia te nie ujawniają wszystkich detali, ale zdradzają masywne kształty i kanciaste przetłoczenia pudełkowatego nadwozia. Uwagę zwraca niemal pionowa przednia szyba i masywny słupek C.

Co jest pod maską, nie wiadomo wiele, poza tym, że do wyboru będą dwa silniki, które zapewnią "mnóstwo momentu obrotowego od samego dołu". Producent zdradza natomiast, że pojazd będzie dysponował "jednymi z najlepszych możliwości terenowych na planecie".

Nadwozie ma być osadzone na ramie, napęd oczywiście będzie przekazywany na wszystkie koła, zawieszenie będzie przystosowane do trudnego terenu, a duży prześwit i mocne osłony podwozia pozwolą na ekstremalnie off-roadową jazdę.

Nie zabraknie możliwości dokupienia opcjonalnego opancerzenia w postaci kevlarowych paneli nadwozia, kevlarowego zbiornika paliwa czy kuloodpornych szyb. Jak podaje Rezvani, opcje te pozwolą na ochronę przed atakiem z karabinu maszynowego.

Dokładnej daty premiery samochodu nie znamy, ale pierwszy egzemplarz ma się pojawić jeszcze w tym roku.

REKLAMA