Rimono EV - japońska szmaciana zabawka

Japońska firma produkująca samochody, zaprezentowała koncept, który ma być rewolucją w przyszłości motoryzacji. Gdy miasta będą zapchane, a ropa będzie towarem ekskluzywnym, Rimono EV ma zdobyć popularność.

Rimono EV
motor1.com

Elektryczny samochodzik ma 2,2 m długości i jego nadwozie zostało wykonane z wodoodpornego materiały zwanego "poliestrową bawełną". Za projekt tego pojazdu odpowiedzialny jest Kota Nezu, człowiek, który zaprojektował drewnianą Toyotę Setsunę.

Rimono (po japońsku m.in. pojazd) EV jest napędzany przez 6,8-konny silnik elektryczny, którego moc magazynowana jest w bateriach litowo-jonowych. Wydaje się, że to niewiele, jednak samochód jest lekki jak piórko, ponieważ do jego budowy nie użyto blachy.

Silnik ma zapewnić zasięg do 50 km, a prędkość maksymalna wynosi 45 km/h. Osiągi można więc porównać do zwykłego skutera. Jednak to nie maksimum możliwości małego autka. "W produkcyjnym modelu, baterie będzie można spokojnie wymieniać i powiększać" - powiedział Nezu.

Rimono EV jest pojazdem minimalistycznym. Wewnątrz mamy tylko kierownicę jak ze skutera, kilka przełączników i tablet, służący do obsługi większości funkcji samochodu. W środku znajdzie się miejsce tylko dla dwóch osób. Nezu podaje, że produkcyjny model trafi na rynek najwcześniej w 2017 roku.

REKLAMA