[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Robert Kubica kierowcą testowym i rezerwowym w Williamsie

Zespół Williamsa ogłosił wreszcie skład na tegoroczny sezon Formuły 1. Fani Roberta Kubicy mają z pewnością mieszane uczucia.

Robert Kubica - kierowca Williamsa Robert Kubica - kierowca Williamsa, fot. Willians Martini Racing

Jak poinformował dzisiaj brytyjski zespół Williams Martini Racing, pozycję kierowcy etatowego, u boku Lance'a Strolla, zdobył rywal Roberta Kubicy w walce o ten fotel - Rosjanin Siergiej Sirotkin. Za kierowcą z Rosji stoi solidne finansowe wsparcie dużego sponsora.

Ten komunikat może być rozczarowaniem dla fanów Roberta Kubicy i samego polskiego kierowcy, bo w ostatnich miesiącach przeżywaliśmy prawdziwy emocjonalny rollercoaster - raz widząc Roberta za kierownicą, żeby za chwilę usłyszeć o zerwaniu rozmów.

Z drugiej strony, jeszcze rok temu nie mogliśmy przecież nawet marzyć o powrocie Kubicy do samego centrum świata Formuły 1.

Kiedy Robert rozpoczął testy z zespołem Renault, wszyscy obsadzali go już na miejscu Jolyona Palmera. Później jednak, roszady silnikowe między zespołami McLarena, Renault, i Toro Rosso sprawiły, że Renault przejęło zawodnika Toro Rosso - Carlosa Sainza Juniora.

Robertem Kubicą zainteresował się wówczas zespół z Grove, który zorganizował Polakowi kilka testów - zarówno w bolidzie w specyfikacji 2014, jak i w aktualnym pojeździe. Robert był nieustannie wymieniany wśród faworytów do objęcia fotela w Williamsie, zwłaszcza po ponownym zakończeniu kariery przez Felipe Massę - jednego z etatowych kierowców.

Do walki w pewnym momencie dołączył jednak Siergiej Sirotkin, z usług którego zrezygnowało wcześniej Renault. Co ciekawe, w czasie testów z francuskim teamem, Kubica również rywalizował o fotel z Sirotkinem.

Robert Kubica w zespole Williamsa

Williams ogłosił w końcu długo wyczekiwany skład na sezon 2018. Robert Kubica został kierowcą rozwojowym i rezerwowym. Oznacza to, że będzie czynnie brać udział w oficjalnych przedsezonowych testach w Barcelonie, organizowanych w dniach 26 lutego-1 marca oraz 6-9 marca.

Co więcej, Kubica będzie także uczestniczył w testach w trakcie sezonu - w Barcelonie w dniach 15-16 maja oraz na torze Hungaroring 31 lipca-1 sierpnia.

A i to nie wszystko, bo Polak przejmie część piątkowych treningów przed niedzielnymi zawodami.

Do zadań Roberta należało będzie rozwijanie bolidu, dopracowywanie jego ustawień, bliska współpraca z inżynierami, w czym Kubica czuje się doskonale, a także wsparcie dla młodych i niedoświadczonych kierowców - Strolla i Sirotkina.

Teoretycznie również, w każdej chwili - jako kierowca rezerwowy - Robert Kubica może wskoczyć na fotel kierowcy i wziąć udział w niedzielnym wyścigu. Sam Kubica przyznaje, że pozycja kierowcy testowego to "tylko" kolejny etap na jego drodze do powrotu jako kierowca F1.

Nam pozostaje kibicować Robertowi, przełknąć gorzką pigułkę, związaną z nieco rozdmuchanymi oczekiwaniami i cieszyć się z tego, co jeszcze rok temu bralibyśmy w ciemno.

Robert Kubica powrócił przecież do Formuły 1 i pokazał swoją niesamowitą determinację w realizacji swojego celu, dając scenarzystom doskonały materiał na film biograficzny. Ale teraz nie czas jeszcze na kręcenie filmów. Ostateczny cel wciąż jest na wyciągnięcie ręki, choć łatwo wcale nie będzie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij