Robert Kubica w 24h Dubai!

Sensacyjna informacja rozgrzała ineternet - krakowianin wystartuje w 24-godzinnym wyścigu wraz z polskim zespołem Förch Racing powered by OLIMP.

Robert Kubica

Zespół Olimp Racing reprezentuje markę Olimp Sport Nutrion i wraz z Förch Racing zamierza w najbliższym sezonie wziąć udział w kilku różnych seriach wyścigowych. Pierwszą próbą będzie 24-godzinny wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za kierownicą Porsche 911 GT3 R zasiądzie także Robert Kubica, który wcześniej testował samochód na torze Circuit de Barcelona w Katalonii.

REKLAMA

Polski zespół Förch Racing powered by OLIMP wystartuje w topowej klasie A6. Robert Kubica będzie stanowił główny filar teamu prowadzącego 500-konne Porsche 911 GT3 R. Jego partnerami będzie Robert Lukas (startujący w Porsche Mobil 1 Supercap) i dwukrotny wicemistrz Polski Porsche Platinum GT3 CCCE, Marcin Jedliński. Poza tym do zespołu dołączą fabryczny kierowca Porsche Wolf Henzler i Santiago Creel.

Tegoroczne plany Förch Racing powered by OLIMP zamierza w tym roku wystartować w pełnym sezonie 24h Endurance Series. Poza Dubajem, zespołu stanie na starcie także wyścigów na torach Mugello, Imoli, Autódromo Internacional do Algarv, Red Bull Ring, Paul Ricard oraz kończącym sezon wyścigu w Teksasie.

Każdorazowo do wyścigu będzie wystawione jedno auta z podstawowymi kierowcami - Robertem Lukasem i Marcinem Jedlińskim. W pozostałych starach będzie im towarzyszył któryś z kierowców fabrycznych Porsche.

"Cóż mogę powiedzieć – to wielki zaszczyt, że na 24-godzinny wyścig w Dubaju dołączy do nas Robert Kubica, z którym mieliśmy okazję współpracować przed miesiącem na Circuit de Barcelona-Catalunya. Nie ma co ukrywać, że Robert to chodząca encyklopedia wyścigów i jestem przekonany, że współpraca z nim zaprocentuje nie tylko w Dubaju, ale i w dalszej części sezonu, zwłaszcza podczas moich startów w Porsche Mobil 1 Supercup.

Po raz pierwszy jedziemy do Dubaju mając tak silny skład i topowy samochód GT3, który z pewnością pozwoli nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że wyścigi Endurance rządzą się swoimi prawami i bardzo istotny jest w nich szczęście. Liczę jednak, że nasze wieloletnie doświadczenie ze startów w Dubaju w tym roku zaprocentuje i pokażemy się z jak najlepszej strony" - powiedział Robert Lukas.

Drugą polską załogą w 24h Dubai będą Igor Waliłko, Patric Eisemann oraz Wolfgang Triller, którzy zasiadą za kierownicą Porsche 991 GT3 Cup. Całkiem prawdopodobne, że będą ich wspierać Robert Lukas i Marcin Jedliński. Wyścig 24h Dubai zostanie rozegrany w dniach 13-14 stycznia.

REKLAMA