REKLAMA

Robert Kubica w DTM. Tak wygląda jego BMW M4 DTM

Robert Kubica pojedzie w serii DTM z zespołem Orlen Team ART. Tuż przed konferencją prasową do sieci wyciekło zdjęcie BMW M4 DTM zespołu Polaka.

BMW M4 DTM zespołu Orlen Team ART Instagram
BMW M4 DTM zespołu Orlen Team ART, źródło: instagram.com/dziku_z_rzymu_dd7
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Robert Kubica pojedzie w sezonie 2020 w serii DTM, w prywatnym samochodzie BMW M4 DTM, przygotowanym przez zespół ART Grand Prix, a sponsorowanym przez PKN Orlen. Oficjalna nazwa nowego zespołu Kubicy to Orlen Team ART, a samochód będzie mieć biało-czerwone malowanie.

REKLAMA

Dzisiaj w siedzibie Orlenu zaplanowana jest konferencja prasowa dotycząca planów Orlen Team na sezon 2020. Jednym z elementów prezentacji ma być pierwszy pokaz malowania BMW M4 DTM Roberta Kubicy.

Wiemy już z wcześniejszych zapewnień, że barwy mają być biało-czerwone. I rzeczywiście tak jest. Ponieważ samochód stoi już od jakiegoś czasu w miejscu prezentacji, kilku osobom udało się uchwycić bolid w całej okazałości, zanim został przykryty ciemnym płótnem. Zdjęcia krążą po sieci, prezentujemy jedno z nich.

Z przodu dominuje kolor biały – w tej barwie jest dach, maska i drzwi. Czerwień trafiła natomiast na przedni zderzak oraz na tył samochodu i bok – tuż za drzwiami. Duże logo ORLEN Group trafiło na maskę i dach, a także na czarny spoiler z tyłu auta oraz na drzwi z boku. Pod przednimi reflektorami widzimy jeszcze niewielkie logo PLATINUM.

Na szczycie przedniej szyby znajdują się jeszcze obowiązkowe dla DTM i aut BMW w tej serii napisy BOSCH, DEKRA oraz Deutche Post.

Ponieważ PKN Orlen jest jedynym sponsorem zespołu Orlen Team ART, nie ma tu miejsca na logo i nazwy innych firm, co zwiększy rozpoznawalność marki. Przypomnijmy, że Orlen chce mocno zaznaczyć swoją obecność na rynkach zagranicznych, w tym właśnie w Niemczech.

Dodajmy, że ART Grand Prix to zespół założony przez samego Frederica Vasseura, obecnie szefa zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, w którym Robert jest kierowcą rezerwowym. Kubica, który jest jednym z członków ekipy Orlen Team, podzieli w tym roku obowiązki kierowcy DTM z zajęciami rezerwowego kierowcy Formuły 1 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Będzie się działo!

Pierwsze aktywności Roberta Kubicy za kierownicą BMW M4 DTM zespołu ART Grand Prix to przedsezonowe testy, które z powodu epidemii koronawirusa COVID-19 zostały przeniesione z toru Monza we Włoszech na tor Hockenheim w Niemczecj. Nowa jest też data – zamiast 16-18 marca testy odbędą się 16-19 marca. O jeden dzień dłużej.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarz DTM na rok 2020

W roku 2020 czeka nas 10 weekendów z DTM, łącznie 20 wyścigów. Ze względu na bliskość Polski wielu kibiców będzie mogła bez większego problemu logistycznego podróżować na co najmniej kilka wyścigów.

Kalendarz DTM 2020 wygląda następująco:

 • 16-19 marca – testy przedsezonowe, Hockenheim, Niemcy
 • 24-26 kwietnia – Zolder, Belgia
 • 15-17 maja – Lausitzring, Niemcy
 • 29-31 maja – Igora Drive, Rosja
 • 12-14 czerwca – Anderstorp, Szwecja
 • 26-28 czerwca – Monza, Włochy
 • 10-12 lipca – Norisring, Niemcy
 • 22-23 sierpnia – Brands Hatch, Wielka Brytania
 • 4-6 września – Assen, Holandia
 • 11-13 września – Nurburgring, Niemcy
 • 2-4 października – Hockenheimring, Niemcy

Zasady serii DTM

Seria DTM w obecnym formacie liczy 10 wyścigowych weekendów, z których każdy składa się z dwóch osobnych wyścigów i kwalifikacji do każdego z nich – po jednych kwalifikacjach i wyścigu w sobotę i niedzielę.

Rywalizacja w wyścigu ograniczona jest do 55 minut ścigania plus jedno pełne okrążenie. Punkty w klasyfikacji przyznawane są pierwszym dziesięciu kierowcom i zdobywane są według klucza 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Dodatkowe punkty przyznawane są w kwalifikacjach do każdego z wyścigów. Zdobywa je pierwszych trzech najszybszych kierowców, zgodnie z kluczem 3-2-1.

Sezon 2020 serii DTM liczyć będzie, jak wspomnieliśmy, 10 weekendów, zatem odbędzie się łącznie 20 wyścigów. Na koniec sezonu punkty sumowane są w trzech klasyfikacjach – kierowców, zespołów (suma punktów dwóch najlepszych kierowców danego zespołu) i producentów.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA