Robert Kubica wraca do bolidu F1

Robert Kubica weźmie udział w testach za kierownicą bolidu F1. To informacja, na którą przeszło sześć lat czekali fani pierwszego, i jak dotąd jedynego polskiego kierowcy Formuły 1.

Robert Kubica WEC ByKolles Racing
Robert Kubica w zespole ByKolles Racing foto ByKolles Racing.

Jak poinformował serwis Italiaracing.net, Robert Kubica weźmie udział w testach zespołu Renault Sport F1 Team na torze w Walencji. Z tego co wiadomo, będzie to jednodniowy test, zaplanowany na 6 czerwca.

REKLAMA

Podczas testów Polak dostanie do dyspozycji bolid E20 z 2012 roku, używany wówczas przez zespół Lotusa. Na torze obecny ma być również Siergiej Sirotkin, kierowca rezerwowy Renault. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że jeden z etatowych kierowców Renault, Joylon Palmer, który nie zdobył w tym sezonie ani jednego punktu, jest na zagrożonej pozycji.

Przypomnijmy, że ostatni raz bolid Formuły 1, a był nim wówczas Lotus, Robert Kubica prowadził na początku lutego 2011 roku, tuż przed wypadkiem w rajdzie Ronde di Andora. Wówczas Polak wykręcił najlepszy czas przedsezonowych testów - 1:13,144 na torze w... Walencji.

Po zdobyciu mistrzostwa serii WRC2 i startach w serii WRC, Kubica powrócił do testów na torze. Niedawno jeździł bolidem serii GP3, a teraz przyszła pora na F1.

Co to oznacza? Cóż. Jest zdecydowanie za wcześnie, by spekulować o wielkim powrocie do Formuły 1. Najbliższa przyszłość pokaże, gdzie wyląduje Kubica. Będziemy informować was na bieżąco, również za pośrednictwem Facebooka.

 

REKLAMA