Robert Kubica wraca do bolidu Formuły 1

Robert Kubica wsiądzie do bolidu Formuły 1, i to aż trzy razy w ciągu sześciu dni. Kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen będzie miał sporo pracy podczas testów.

Robert Kubica w barwach Alfa Romeo Racing Orlen Materiały prasowe
Robert Kubica w barwach Alfa Romeo Racing Orlen

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen poinformował, że podczas nadchodzącego weekendu wyścigowego Robert Kubica, który pełni rolę kierowcy testowego, zajmie miejsce w bolidzie Kimiego Raikkonena w czasie pierwszego piątkowego treningu przed Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie. Ale to nie koniec aktywności Kubicy za kierownicą bolidu F1 w najbliższych dniach.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

- Robert wsiądzie do bolidu Kimiego Raikkonena w pierwszej sesji treningowej, a następnie powróci za kierownicę podczas dwóch dni testów, we wtorek i środę – czytamy w komunikacie zespołu Polaka.

Chodzi o testy nowych, 18-calowych opon Pirelli, które będą stosowane w Formule 1 już od 2022 roku. Robert Kubica jest ceniony przez inżynierów za umiejętność zbierania bezcennej wiedzy o bolidzie i dzielenia się nią z zespołem. Polak ma oprócz tego świetne wyczucie opon, co zawsze podkreślali także szefowie Pirelli.

Alfa Romeo Racing ORLEN - bolid C41fot. materiały prasowe
Alfa Romeo Racing ORLEN - bolid C41

Z kolei szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Fred Vasseur, powiedział:

- To wspaniale mieć znów Roberta za kierownicą podczas pierwszej sesji treningowej w Barcelonie oraz w czasie testów opon. Za każdym razem, kiedy Robert wsiada do auta, zdobywamy dzięki jego doświadczeniu i wiedzy bezcenne informacje na temat bolidu. Jego wiedza techniczna będzie również kluczowa w przypadku testów opon na sezon 2022. Obecnie jesteśmy w trakcie zaciętej walki w środku stawki i każdy wkład w rozwój bolidu ze strony tak doświadczonych zawodników jest mocnym impulsem, pchającym nas do przodu.

A co na to Robert Kubica? W oficjalnym komunikacie zespołu czytamy:

- Czekam z niecierpliwością, żeby znów zasiąść za sterami bolidu. Ostatni raz C41 prowadziłem w Barcelonie w lutym i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak bardzo samochód rozwinął się od tego czasu – zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia pakietu przez zespół. Jazda bolidem Formuły 1 to zawsze wyjątkowe doświadczenie. Z przyjemnością włączę się w wysiłek całego zespołu wkładany w walkę w środku stawki. Z kolei testy 18-calowych opon, będą nowym doświadczeniem i dadzą mi przedsmak tego, czym F1 stanie się już od przyszłego roku.

Dodajmy, że Kubica świetnie czuje się na torze w Barcelonie, który zna jak własną kieszeń. Tylko w tym roku brał tam udział w pierwszych jazdach bolidem C41, a niedawno temu wraz z zespołem zwyciężył w jednej z rund mistrzostw ELMS – samochodów długodystansowych.

Pierwszy trening F1 przed GP Hiszpanii już w najbliższy piątek o godzinie 11:30. Transmisja TV na kanale Eleven Sports.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA