REKLAMA

Robert Kubica wraca do ścigania – na razie online

Robert Kubica już jutro wróci na wirtualny tor wyścigowy. Po starcie w 12-godzinnej rywalizacji i zajęciu miejsca na podium, czas na 24-godzinny wyścig na torze Nurburgring.

BMW Z4 GT3 zespołu ORLEN Team Targa w iRacing Materiały prasowe
BMW Z4 GT3 zespołu ORLEN Team Targa w iRacing

Robert Kubica rozpoczął niedawno przygodę z wirtualnymi wyścigami. Starty w symulatorze iRacing nie są dla niego nowością, bo Robert jest znany z tego i przyznaje to publicznie, że dla rozrywki i treningu lubi wykorzystywać właśnie platformę iRacing.

REKLAMA

Niedawno, dla przetarcia szlaków, Kubica wystartował w 12-godzinnym wyścigu na torze Suzuka, gdzie wystawiony został oficjalnie zespół ORLEN Team Targa. Teraz Robert kontynuuje swoją wirtualną przygodę i już w najbliższą sobotę, wspólnie z partnerami z zespołu ORLEN Team Targa, stanie do rywalizacji na legendarnym torze Nürburgring. Początek wyścigu zaplanowano około godziny 15.45.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Przypomnijmy, że we wspomnianym 12-godzinnym wyścigu na torze Suzuka, zespół ORLEN Team Targa zajął wysokie trzecie miejsce. Teraz Robert Kubica, wraz z zespołowymi partnerami, wraca do rywalizacji na platformie iRacing.

Tym razem zawodników czeka dwukrotnie dłuższy wyścig, zorganizowany na wirtualnym torze Nürburgring. Wystartują oni w klasie GT3, a wyścigowym samochodem będzie tym razem BMW Z4 GT3. Podobnie jak w starcie sprzed tygodnia, auto wystąpi w barwach ORLEN Team, Star oraz Benziny – marek Grupy ORLEN.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

– Tym razem wyzwanie jest jeszcze większe, ponieważ wystartujemy w bardzo kultowym 24-godzinnym wyścigu, na historycznym torze. Jest to dla kibiców, ale też dla kierowców chyba jeden z najbardziej kultowych torów świata. Nigdy nie miałem okazji na nim startować w rzeczywistości, ale zawsze chciałem i to dzięki wirtualnym możliwościom właśnie się stanie – powiedział Robert Kubica.

Oprócz Kubicy w barwach ORLEN Team Targa ponownie pojadą simracerzy Marcin Skrzypczak, Pablo Araujo, Niall Quin oraz jego brat Graham. Zawodnicy będą wymieniać się za wirtualnym kółkiem podczas trwania tego wymagającego wyścigu.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Z4 GT3 zespołu ORLEN Team Targa w iRacing Materiały prasowe
BMW Z4 GT3 zespołu ORLEN Team Targa w iRacing

Wyścig rozpocznie się o godz. 15:45 polskiego czasu w sobotę.

Rywalizacja będzie odbywała się w 4 klasach:
GT3: Audi R8 LMS, Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3, BMW Z4 GT3
CUP: Porsche 911 GT3 Cup
GT4: Porsche Cayman GT4
TCR: Audi RS 3 LMS TCR

Ciekawostką jest fakt, że Robert Kubica przygotował swoje stanowisko wyścigowe w swoim mieszkaniu w Monako, gdzie przebywa podczas pandemii koronawirusa, wykorzystując do tego fotel... wymontowany z własnego Porsche 911 GT3 RS.

– Nürburgring to oldschoolowy tor, na którym błędy naprawdę nie są mile widziane. Nazywa się go zielonym piekłem. Myślę, że sama nazwa dużo mówi o tym, co tam może się dziać. Liczę na doping kibiców nie tylko dla mnie, ale też dla całego ORLEN Team Targa – podsumował Kubica.

Dla polskiego kierowcy zmagania w wirtualnych wyścigach to nowe wyzwanie i forma treningu. Kibice mają dzięki temu okazję do przeżywania sportowych emocji, mimo braku wyścigów Formuły 1 i DTM.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że fani motorsportu i Roberta Kubicy z niecierpliwością czekają na powrót rywalizacji na prawdziwych torach. Podczas przerwy w startach chcemy im zapewnić emocje i możliwość kibicowania w wirtualnej rzeczywistości. Liczymy, że podobnie jak w przypadku poprzedniej rywalizacji, występ Roberta i ORLEN Team Targa spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Transmisję wyścigu będzie można śledzić na kanale ORLEN Team na Facebooku. Początek relacji o w sobotę, około godziny 15.45.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA