Robert Kubica wraca na tor!

Robert Kubica wraz z innym kierowcą rajdowym, Martinem Prokopem będą rywalizować w długodystansowych zmaganiach, na torze Mugello za kierownicą Mercedesa SLS GT3.

Robert Kubica

Robert Kubica po raz ostatni na torze pojawił się w 2010 roku, podczas wyścigu Formuły 1 (Grand Prix Abu Zabi). Oczywiście mówimy tu o oficjalnym starcie. Jego świetną karierę w "królowej motorsportu" przerwał poważny wypadek, któremu Robert uległ podczas rajdu Ronde di Andora w 2011 roku.

Dwa lata po wypadku Robert Kubica pokonał 114 okrążeń za kierownicą Mercedesa-AMG C Coupe DTM. Od kilku tygodni mówi się, że to właśnie Deutsche Tourwagen Masters mają być kolejnym wyzwaniem dla krakowianina, który w 2013 roku został rajdowym mistrzem świata w klasie WRC-2. Od dawna szef zespołu Mercedesa w DTM, Toto Wolff podkreśla, że z otwartymi rękami przywitają Roberta Kubice w swoim zespole. "Jeżeli wybierze DTM, może odebrać samochód choćby jutro" - stwierdził niedawno Wolf. DTM startuje dopiero 6 maja, także jest jeszcze trochę czasu, aby trzymać jedno miejsce w Mercedesie dla krakowianina.

Na razie Robert Kubica ma pomóc zespołowi MP-Sports Quirin Mueller w zdobyciu jak największej ilości doświadczenia. Dla Martina Prokopa będzie to debiut na torze, a Kubica po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą samochodu wyścigowego klasy GT3. Wyścig 12-godzinny na torze Mugello odbędzie się w dniach 18-19 marca. Czy to zapowiedź powrotu Kubicy do ścigania na torach, czy może jedynie jednorazowy występ?

REKLAMA