REKLAMA

Robiły selfie na drodze ekspresowej

Jak podaje serwis prasowy polskiej policji, do groźnej sytuacji, wynikającej z braku wyobraźni młodych kobiet, doszło na odcinku drogi ekspresowej S3. Artykuł zamieszczamy ku przestrodze.

Autostrada szkoła auto fot. materiały prasowe

Skrajnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazała się grupa młodych kobiet, kiedy podróżowały trasą szybkiego ruchu S3.

Kierująca tym samochodem najwyraźniej nie zwracała uwagi na poziom paliwa w baku. Ponieważ tego w końcu brakło, samochód zatrzymał się na poboczu "ekspresówki". Kierująca, zamiast wezwać pomoc, oznakować odpowiednio stojące auto i zaczekać w bezpiecznym miejscu, poza barierkami energochłonnymi, udała się z koleżanką pieszo w poszukiwaniu stacji benzynowej.

Z kolei pozostałe pasażerki zostały przy aucie i... robiły sobie zdjęcia. Żadna z kobiet nie pomyślała też, żeby w odpowiedniej odległości wystawić trójkąt ostrzegawczy czy choćby włączyć światła awaryjne.

REKLAMA

REKLAMA

Zdarzenie to miało miejsce w piątek 25 maja, na trasie S3 na odcinku Międzyrzecz – Świebodzin. Jak przypomina policja, w prasie wielokrotnie nagłaśniane były tematy dotyczące wypadków, w których na trasach szybkiego ruchu na pojazdy stojące na pasie awaryjnym najeżdżały inne samochody czy ciężarówki. Część z tych zdarzeń niestety zakończyła się tragicznie.

Policja zaznacza, że "młode kobiety podróżujące pojazdem nie zadbały o własne bezpieczeństwo - nie włączyły świateł awaryjnych, ani nie wystawiły trójkąta ostrzegawczego. Na trasie szybkiego ruchu mamy obowiązek wystawić trójkąt ostrzegawczy w każdym przypadku w odległości 100 m."

REKLAMA

O sytuacji poinformowani zostali świebodzińscy policjanci, którzy gdy przyjechali na miejsce, zastali dwie kobiety stojące pomiędzy pojazdem a barierkami energochłonnymi. Kierująca pojazdem 20-latka została ukarana mandatem karnym, a miejsce postoju pojazdu zostało zabezpieczone przez policję.

Należy pamiętać, że na autostradach oraz drogach ekspresowych pojazdy poruszają się z dużą prędkością, więc w przypadku gdy zabraknie nam paliwa lub wystąpi inna okoliczność zmuszająca nas do zatrzymania pojazdu, najważniejszym jest wtedy odpowiednie zadbanie o własne bezpieczeństwo.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA