Rodzina się powiększa: Mazda z nowym silnikiem SKYACTIV-D 1.5

Mazda oficjalnie potwierdziła, że wraz najnowszym modelem Mazdy2 zadebiutuje także silnik- SKYACTIV-D 1.5. Widziany pierwszy raz na marcowych targach w Genewie,  motor napędowy w początkowych fazach produkcji będzie dostępny wyłącznie w Japonii.

Rodzina się powiększa: Mazda z nowym silnikiem SKYACTIV-D 1.5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda podkreśla, iż nowy silnik w gamie będzie wzorował się na poprzednikach z serii SKYACTIV, konsekwentnie odcinając się od europejskiego trendu do downsizingu.  Priorytetem dla tej jednostki napędowej jest uzyskanie bardzo dobrych wyników w kwestii zużycia paliwa, pomimo niskiego stopnia sprężenia. Dzięki temu, silnik ma zapewnić dostatek mocy od najniższych obrotów, aż po czerwone wartości obrotomierza.  

Jednostka typu lean range ma być wyposażona w nową technologię izolującą, która zniweluje problem gorszego chłodzenia,  ze względu na mniejszy silnik. Wszystko to zgodnie z normami Euro 6. Nazwa SKYACTIV zobowiązuje, dlatego też diesel Mazdy nie odstaje technologią od jego poprzedników. Będzie on dostępny z systemami  odzyskującymi energię poprzez hamowanie, start and stop, manulaną i automatyczną skrzynię biegów.

Jeżeli chodzi o osiągi, czterocylindrowy diesel o pojemności  1.5 rozwija moc całkowitą w wysokości 105 koni mechanicznych. Moment obrotowy, którego wartość  wynosi 250 Nm ma być dostępny już od 1500 obrotów na minutę. Dzięki takim wartościom nowa Mazda2 może okazać się bardzo sprawnie jeżdżącym autem miejskim,  jednak jako mieszkańcy Europy przekonamy się o tym nieco później.

REKLAMA