Rodzinka M3 coraz liczniejsza

BMW M3 Cabrio
BMW M3 Cabrio
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nad głowami kierowcy i pasażerów zamontowano trzyczęściowy dach sztywny, który za jednym naciśnięciem przycisku w ciągu 22 sekund składa się elektrohydraulicznie i chowa całkowicie w tylnej części auta.

Swoją dynamikę jazdy BMW M3 Cabrio czerpie z nowego silnika ośmiocylindrowego o pojemności 3999 cm3, mocy 309 kW/420 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm .Typowy dla silników M wysokoobrotowy charakter zaczerpnięty został się z silników Formuły 1 teamu BMW Sauber F1. Sprint od 0 do 100 km/h trwa tu 5,3 s, ale to przyspieszenie postępuje nadal - aż do 250 km/h, gdy elektronika silnika ogranicza prędkość.

W porównaniu z poprzednim modelem nowe BMW M3 Cabrio może pochwalić się odczuwalnym i widocznym po osiągach postępem w zakresie dynamiki jazdy. W nowym modelu zmniejszono obciążenie jednostkowe mocy wynoszące 4,3 kg na 1 KM, co daje się wyczuć podczas jazdy - zapewnia producent.

Nowe BMW M3 Cabrio wyposażone jest standardowo sześciobiegową skrzynię manualną, której przełożenia dostosowane są optymalnie do wysokoobrotowej koncepcji silnika ośmiocylindrowego.

Kabriolet już na pierwszy rzut oka jest rozpoznawalny jako BMW M3. Obok aluminiowej maski silnika z wyraźnym sklepieniem i dwoma wlotami powietrza, charakterystyczną cechą jest kształt pasa przedniego i tylnego, tak zwane skrzela w przednich błotnikach, progi oraz lusterka zewnętrzne i obręcze kół ze stopów lekkich o typowej dla BMW M stylistyce.

Z przodu pod atrapą chłodnicy widoczne są trzy duże wloty powietrza, które dodatkowo zasilają silnik powietrzem i chłodzą go. Mocne listwy pionowe ograniczają wloty powietrza i podkreślają ich charakterystyczny kształt. Razem z typową dla BMW podwójną "nerką" i płaskimi lampami, wyposażonymi standardowo w reflektory biksenonowe, nadają one nowemu BMW M3 Cabrio dynamiczny charakter. Struktura przodu auta uwarunkowana jest przede wszystkim dużym zapotrzebowaniem na powietrze. Spora część przodu jest otwarta, aby zasilać wolnossący silnik powietrzem. W konsekwencji zrezygnowano z reflektorów przeciwmgielnych stosowanych w BMW serii 3, co jest zresztą typowe dla modeli M.

W nowym BMW M3 Cabrio można opcjonalnie rozszerzyć system obsługi iDrive o dodatkowy poziom MDrive. MDrive daje dostęp do ustawień charakterystyki silnika i układu Servotronic, trybów DSC, a opcjonalnie również ustawień EDC. Dzięki temu kierowca ma możliwość dokonywania indywidualnych ustawień wszystkich dających się konfigurowalnych systemów dynamiki jazdy, aby dopasować ustawienia pojazdu odpowiednio do swoich upodobań.

Tę indywidualnie zdefiniowaną konfigurację pojazdu zapisuje się w pamięci i w razie potrzeby - niezależnie od ustawień systemowych wybranych uprzednio za pomocą przycisków funkcyjnych - aktywuje błyskawicznie przez naciśnięcie przycisku MDrive na kierownicy wielofunkcyjnej.

BMW

Zobacz również:
REKLAMA