Rolls-Royce Boat Tail – Perłowy świat tradycji

Rolls-Royce Motor Cars podczas Concorso d'Eleganza nad jeziorem Como zaprezentował wersję Boat Tail inspirowaną światem pereł. Powstanie 3 sztuki tej odmiany, a cena liczona jest w dziesiątkach milionów dolarów.

Rolls-Royce Boat Tail materiały prasowe
Rolls-Royce Boat Tail

Samochody produkowane na specjalne zamówienia i limitowane często do jednej sztuki stają się coraz bardziej popularne. Ferrari ma już na koncie kilka takich modeli, a teraz podczas konkursu elegancji nad jeziorem Como Rolls-Royce pokazał drugie wcielenie modelu Boat Tail, nawiązującego kształtem tyłu oraz sylwetką do luksusowych łodzi. W całości wykonany ręcznie Boat Tail jest arcydziełem powściągliwości, wyrafinowania, elegancji i dbałości o szczegóły. To szczyt możliwości marki w zakresie budowy nadwozi i jakości użytych materiałów.
Pokazany właśnie Boat Tail stworzony został zgodnie z indywidualnym gustem klienta w hołdzie jego ojcu i dziedzictwu rodziny. Boat Tail do coś więcej niż samochód. To dzieło sztuki, niezwykle emocjonalne i osobiste.

REKLAMA

Rolls-Royce Boat Tailmateriały prasowe
Rolls-Royce Boat Tail

Nie podano nazwiska osoby, która zamówiła ten egzemplarz, ale wiadomo, że często podróżujący, kosmopolityczny w swoich upodobaniach i wpływach, klient Rollsa, którego rodzinny biznes wyrósł z branży perłowej, jest uznanym mecenasem sztuki. Posiada pokaźną kolekcję klasycznych i nowoczesnych samochodów, mieszczącą się w prywatnym muzeum.
Na początku procesu tworzenia tego auta klient przedstawił projektantom działu Coachbuild wybór czterech muszli perłowych, osobiście wybranych z jego prywatnej kolekcji ze względu na ich wyjątkowy kolor i złożoność. To one stanowiły inspirację dla koloru nadwozia, który jest jednym z najbardziej skomplikowanych w składzie lakierów jakie kiedykolwiek stworzył Rolls-Royce.
Podstawą koloru jest migocząca mieszanka ostryg i miękkiej róży, z dużymi białymi i brązowymi płatkami miki, które dodają wyjątkowej perłowej głegi pozwalającej subtelnie zmieniać odbiór w różnych warunkach oświetleniowych.

Rolls-Royce Boat Tailmateriały prasowe
Rolls-Royce Boat Tail

Kontrastująca maska silnika w kolorze koniaku, stworzona specjalnie dla tej serii Boat Tail, zawiera drobne płatki miki w kolorze brązu i złota z warstwą krystalicznego i mrożonego, matowego, bezbarwnego lakieru.

Rolls-Royce Boat Tailmateriały prasowe
Rolls-Royce Boat Tail

Tylny pokład, w którym mieści się ekskluzywny zestaw piknikowy pokryty jest fornirem z królewskiego orzecha włoskiego i inkrustowany prążkami w kolorze różowego złota z satynowym szczotkowanym wykończeniem. Orzech został specjalnie wybrany przez klienta ze względu na jego właściwości. Z upływem czasu nabierze koloru koniaku.
Wnętrze to pięknie wyselekcjonowane połączenie delikatnych skór w kolorze koniaku i ostryg. Tunel środkowy nawiązuje wykończeniem do tylnego pokładu. Centralnym elementem deski rozdzielczej jest zegarek wykonany z masy perłowej, wybranej i dostarczonej przez klienta z jego własnej kolekcji. Ten sam materiał zdobi przełączniki i tarcze wskaźników
Ręczne budowanie samochodów pozwala łamać bariery jakie stawia seryjna produkcja. Rolls-Royce Boat Tail to opowieść o dwóch odległych czasowo światach. Nowoczesny samochód o współczesnym wyglądzie tworzony jest dzięki nawiązującym do historii technikom tradycyjnego rzemiosła.

REKLAMA