Rolls-Royce Cullinan SUV - spekulacje

Rolls-Royce Cullinan - spekuluje się, że tak może nazywać się pierwszy SUV w historii brytyjskiej marki. Pojawiła się też wizualizacja tego pojazdu. Kiedy zobaczymy nowy model na ulicach i co może znaleźć się pod maską?

Rolls-Royce SUV
fot. RM Design

Najbardziej luksusowym, najszybszym i najdroższym SUV-em na dzień dzisiejszy jest Bentley Bentayga. Jednak koronę SUV-a "naj" może zrzucić mu nowy produkt z figurką "Spirit of Extacy" na masce, czyli Rolls-Royce Cullinan.

Brytyjski SUV ma być zbudowany na nieznanej platformie (spekuluje się, że będzie to baza od Phantoma II), a niektóre komponenty mają pochodzić z nadchodzącego BMW X7. Prezes Rolls-Royce'a, Torsten Muller twierdzi, że auto będzie, podobnie jak Wraith wyposażone w "diodową galaktykę" czyli 1340 punkcików świetlnych, umieszczonych w podsufitce. Cullinan będzie prawdopodobnie tej samej długości co Phantom (5834 mm), a pod maską ma zagościć silnik V12.

Rolls-Royce SUV
fot. RM Design

Ultraluksusowy SUV nie będzie oczywiście prawdziwym offroaderem, ale ma oferować najwyższy komfort podróżowania, nawet poza asfaltem. Prezes Muller twierdzi, że Cullinan "w komforcie zawiezie pasażerów spod opery w Alpy". SUV będzie wyposażony w napęd na cztery koła i ma posiadać "pewne właściwości terenowe".

Pojazd ma zadebiutować w 2018 roku a jego cena wyniesie ok. 327 tys dolarów. Oczywiście w podstawie, kwota maksymalna nie ma granicy. Wygląda na to, że na rynku pojawi się kolejny superluksusowy SUV, ale nie spodziewamy się fajerwerków w stosunku do Bentaygi.

REKLAMA