[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Rolls-Royce Cullinan - hiperluksusowy SUV

Rolls-Royce wreszcie potwierdził to, co w zasadzie wiadomo było od dawna. Pierwszy SUV marki nazywać się będzie Cullinan.

Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan

Trzy lata temu na stronach "The Fiancial Times" firma Rolls-Royce ogłosiła światu, że stworzy całkowicie nowy, wysoko zawieszony samochód, czyli po prostu swojego pierwszego SUV-a, będącego odpowiedzią na to, co robią już niemal wszyscy, włącznie z Bentleyem, a nawet Lamborghini.

SUV Rolls-Royce'a ma - jak czytamy w komunikacie prasowym - "na nowo zdefiniować pojęcie luksusu w podróży,  sprawiając że stanie się ona beztroska, dokądkolwiek by prowadziła (Efortless, Everywhere)."

REKLAMA

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan

Od tamtej chwili świat motoryzacji czekał na pojawienie się tego przełomowego dla Rolls-Royce’a modelu. Teraz marka Rolls-Royce potwierdza, że nowy model będzie nosił nazwę Cullinan, prezentując przy tym kilka zdjęć zamaskowanego modelu.

- Nazwa Cullinan pojawiła się już kilka lat temu, odkąd ujawniliśmy ją jako nazwę projektu - powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer Rolls-Royce.

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan

Skąd pomysł na nazwę Cullinan? Otóż nazwa ta określa największy i najczystszy ze znalezionych dotąd... diamentów. Diament Cullinan został znaleziony w 1905 roku w kopalni w RPA, a nazwę dla niego nadano od nazwiska dyrektora angielskiej spółki diamentowej Thomasa Cullinana. Obecnie diament Cullinan jest podzielony na 105 mniejszych części.  

- To najbardziej pasujące określenie dla naszego niezwykłego nowego modelu. Przeznaczenie Cullinana jest przejrzyste, jego jakość doskonała - jest po prostu bezcenny, a w zestawieniu z doskonałą prezencją, redefiniuje skalę prawdziwego luksusu. Tak samo, jak diament Cullinan, największy, doskonały odnaleziony dotychczas diament, który objawia pełnię piękna, gdy jest idealnie wyszlifowany - dodaje szef Rolls-Royce'a.

REKLAMA

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan

Cullinan jest drugim, po Phantomie, modelem Rolls-Royce’a, w którym zastosowano najnowszą, w pełni aluminiową konstrukcję zwaną "Architekturą Luksusu". Na rynku Cullinan rywalizować będzie głównie z Bentleyem Bentaygą.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij