REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan - hiperluksusowy SUV

Rolls-Royce wreszcie potwierdził to, co w zasadzie wiadomo było od dawna. Pierwszy SUV marki nazywać się będzie Cullinan.

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Trzy lata temu na stronach "The Fiancial Times" firma Rolls-Royce ogłosiła światu, że stworzy całkowicie nowy, wysoko zawieszony samochód, czyli po prostu swojego pierwszego SUV-a, będącego odpowiedzią na to, co robią już niemal wszyscy, włącznie z Bentleyem, a nawet Lamborghini.

SUV Rolls-Royce'a ma - jak czytamy w komunikacie prasowym - "na nowo zdefiniować pojęcie luksusu w podróży,  sprawiając że stanie się ona beztroska, dokądkolwiek by prowadziła (Efortless, Everywhere)."

REKLAMA

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Od tamtej chwili świat motoryzacji czekał na pojawienie się tego przełomowego dla Rolls-Royce’a modelu. Teraz marka Rolls-Royce potwierdza, że nowy model będzie nosił nazwę Cullinan, prezentując przy tym kilka zdjęć zamaskowanego modelu.

- Nazwa Cullinan pojawiła się już kilka lat temu, odkąd ujawniliśmy ją jako nazwę projektu - powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer Rolls-Royce.

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Skąd pomysł na nazwę Cullinan? Otóż nazwa ta określa największy i najczystszy ze znalezionych dotąd... diamentów. Diament Cullinan został znaleziony w 1905 roku w kopalni w RPA, a nazwę dla niego nadano od nazwiska dyrektora angielskiej spółki diamentowej Thomasa Cullinana. Obecnie diament Cullinan jest podzielony na 105 mniejszych części.  

- To najbardziej pasujące określenie dla naszego niezwykłego nowego modelu. Przeznaczenie Cullinana jest przejrzyste, jego jakość doskonała - jest po prostu bezcenny, a w zestawieniu z doskonałą prezencją, redefiniuje skalę prawdziwego luksusu. Tak samo, jak diament Cullinan, największy, doskonały odnaleziony dotychczas diament, który objawia pełnię piękna, gdy jest idealnie wyszlifowany - dodaje szef Rolls-Royce'a.

REKLAMA

REKLAMA

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Cullinan jest drugim, po Phantomie, modelem Rolls-Royce’a, w którym zastosowano najnowszą, w pełni aluminiową konstrukcję zwaną "Architekturą Luksusu". Na rynku Cullinan rywalizować będzie głównie z Bentleyem Bentaygą.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA