Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Rolls Royce Ghost – setkę robi w 4,7 s

Rolls Royce Ghost Koncepcyjny Rolls Royce Ghost

Na targach motoryzacyjnych w Genewie mogliśmy podziwiać koncepcyjny model Ghost, który zapewne niewiele będzie się różnił od modelu seryjnego. Ten ostatni zaś zaprezentowany zostanie na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Do napędu Ghosta posłuży potężny 6,6-litrowy, 12-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 563 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 780 Nm. Co ciekawe, osiągany jest on już przy 1500 obr/min!

Silnik współpracuje z 8-stopniową przekładnią automatyczną firmy ZF i zapewnia tej dużej limuzynie przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,9 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h. Nie trzeba chyba dodawać, że jest ona ograniczona elektronicznie.

Ghost otrzyma cztery pneumatyczne amortyzatory, a w jego zawieszeniu wykorzystane zostanie na szeroką skalę aluminium. Konstruktorzy auta zapewniają też, że mimo osiągów, będzie ono tak wyciszone, że do jego wnętrza nie dostaną się żadne dźwięki z silnika, zawieszenia czy też opon.

Sprzedaż samochodu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a cena w Europie ma wynosić od 165 tysięcy euro.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jeszcze nie poznaliśmy oficjalnych zdjęć nowego modelu Rolls Royce'a, a już Anglicy podali do publicznej wiadomości garść informacji technicznych na temat swojego najnowszego dziecka, zwanego „Baby Rolls'em".
    auto motor i sport, 2009-07-21 12:02:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij