Rolls-Royce Phantom Zenith Edition - na pożegnanie

Może to mało prawdopodobne, ale Rolls-Royce twierdzi, że Phantom Zenith Edition będzie "najlepszy w swoim rodzaju i jego standard tak wysoki, że auto może stać się wyznacznikiem dla innych".

Rolls-Royce Phantom Zenith Edition

Obecna generacja Rolls-Royce'a Phantoma jest już w produkcji od 13 lat. Nic dziwnego, że brytyjska marka chce wprowadzić następce. Żeby jednak godnie pożegnać topowy model, pojawia się specjalna wersja Zenith, która ma olśnić wszystkich.

REKLAMA

Dyrektor ds. designu w marce Rolls-Royce stwierdził, że "Zenith będzie sumą wszystkich dotychczasowych osiągnięć w modelach Phantom Coupe oraz Drophead Coupe, z kilkoma dodatkowymi niespodziankami".

Warto zaznaczyć, że produkcja będzie ograniczona zaledwie do 50 sztuk, w tym także odmian Phantom Coupe oraz Drophead Coupe. Na pokładzie modeli z edycji Zenith znajdziemy unikalne zegary oraz "specjalne wykończenie" figurki Spirit of Ecstasy na masce. Co ciekawe, wszystkie 50 egzemplarzy będzie miało podłokietniki z laserowo wygrawerowanymi lokalizacjami premiery modeli 100EX w Villa D’Este oraz 101EX w Genewie. Ot, taki detal.

Rolls-Royce Phantom Zenith Edition to nie tylko ostatnie tchnienie obecnego Phantoma przed zapowiedzią nowej generacji. Musimy się też na zawsze pożegnać z modelami Phantom Coupe i Drophead Coupe, bowiem producent nie przewiduje ich kontynuacji.

Nowy Phantom pojawi się na przełomie 2017/2018 roku. Samochód ma mieć rewolucyjny wygląd i będzie zbudowany na całkiem nowej, aluminiowej platformie podłogowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA