Rolls-Royce Phantom Zenith Edition - na pożegnanie

Może to mało prawdopodobne, ale Rolls-Royce twierdzi, że Phantom Zenith Edition będzie "najlepszy w swoim rodzaju i jego standard tak wysoki, że auto może stać się wyznacznikiem dla innych".

Rolls-Royce Phantom Zenith Edition

Obecna generacja Rolls-Royce'a Phantoma jest już w produkcji od 13 lat. Nic dziwnego, że brytyjska marka chce wprowadzić następce. Żeby jednak godnie pożegnać topowy model, pojawia się specjalna wersja Zenith, która ma olśnić wszystkich.

Dyrektor ds. designu w marce Rolls-Royce stwierdził, że "Zenith będzie sumą wszystkich dotychczasowych osiągnięć w modelach Phantom Coupe oraz Drophead Coupe, z kilkoma dodatkowymi niespodziankami".

Warto zaznaczyć, że produkcja będzie ograniczona zaledwie do 50 sztuk, w tym także odmian Phantom Coupe oraz Drophead Coupe. Na pokładzie modeli z edycji Zenith znajdziemy unikalne zegary oraz "specjalne wykończenie" figurki Spirit of Ecstasy na masce. Co ciekawe, wszystkie 50 egzemplarzy będzie miało podłokietniki z laserowo wygrawerowanymi lokalizacjami premiery modeli 100EX w Villa D’Este oraz 101EX w Genewie. Ot, taki detal.

Rolls-Royce Phantom Zenith Edition to nie tylko ostatnie tchnienie obecnego Phantoma przed zapowiedzią nowej generacji. Musimy się też na zawsze pożegnać z modelami Phantom Coupe i Drophead Coupe, bowiem producent nie przewiduje ich kontynuacji.

Nowy Phantom pojawi się na przełomie 2017/2018 roku. Samochód ma mieć rewolucyjny wygląd i będzie zbudowany na całkiem nowej, aluminiowej platformie podłogowej.

REKLAMA