Rolls-Royce Wraith: elegant z charakterem

Wraith, czyli z ang. upiór. Nowy model Rolls-Royce'a straszyć jednak nie będzie - omota Cię raczej luksusem wnętrza i mocą silnika.

Rolls-Royce Wraith

Powstał on na bazie Ghosta i jest autem coupe typu fastback, co przejawia się w charakterystycznie pociągniętej linii dachu. Wraith mierzy 5269 mm długości, 1947 mm szerokości i 1507 mm wysokości z rozstawem osi wynoszącym 3112 mm. Ogółem jest więc nieco krótszy, niższy i szerszy od Ghosta.

Pod maską znajdziemy 633-konny silnik V12 przejęty z limuzyny ( z rodowodem BMW). Potężny moment obrotowy o wartości 799 Nm mógłby ruszyć kamienicę. Z powodzeniem służy on Wraithowi – 8-stopniowa skrzynia automatyczna pracuje tak szybko, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,6 sekundy. Aby sprostać silnikowi i charakterowi coupe, zawieszenie zostało utwardzone a układ kierowniczy zmodyfikowany tak, aby siła wspomagania odpowiadała prędkości.

Prawdziwym clou całości jest luksusowe wnętrze, w którym można „posadzić” czterech ludzi. Są oni otoczeni przez najwyższej klasy materiały – drewno, skórę i metal. Całość wygląda olśniewająco. W imię nowoczesności nie mogło zabraknąć miejsca na dwa iPady.

Wraith trafi do sprzedaży tej jesieni z ceną ustaloną na poziomie około 215 tysięcy funtów.

amis

Zobacz także:
REKLAMA