Rolls-Royce szykuje specjalne auta na Bliski Wschód

Rolls-Royce, Phantom,  Bespoke
Rolls-Royce Phantom

Program ten pozwala na maksymalną indywidualizację pojazdów zbudowanych w fabryce Rolls-Royce'a w brytyjskim Goodowood. Pozwala na doposażenie aut w elementy niedostępne na liście wyposażenia dodatkowego i stworzenie pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Program ten cieszy się największym zainteresowaniem właśnie na Bliskim Wschodzie, gdzie trafia co dziesiąty Rolls-Royce. W porównaniu do pierwszej połowy ubiegłego roku, sprzedaż marki w tej części świata wzrosła dwukrotnie.

W ramach tego programu przygotowano ostatnio dwa nowe pojazdy - czterodrzwiowego Phantoma Baynuna i dwudrzwiowego Phantoma Coupe Shaheen. Wykończenie obu inspirowane jest przez kulturę i krajobraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pierwszy z nich ma swym wyglądem nawiązywać do niezwykłego krajobrazu regionu Baynuna, w zachodniej części największego z emiratów - Abu Zabi. Region ten słynie z majestatycznych wydm piaskowych, które odzwierciedlono w barwie nadwozia i wnętrza Phantoma.

Phantom Coupe ma z kolei przypominać o charakterystycznym dla tego regionu sokole Shaheen. Podobno tak jak sokół, Phantom Coupe jest szybki, zwinny i potężny, co ma podkreślać wnętrze auta wykończone skórą w kolorze "morskich muszli" i czerwonym. W wyznaczonych miejscach w kabinie znalazło się również miejsce na logo przedstawiające Shaheena. Przygotowano je z wielką dbałością o detale - przykładowo niewielkie głowy sokoła wyhaftowane na zagłówkach mają 11 kolorów, a każda składa się z 21 011 szwów.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA