Rolls-Royce’y zaparkują w RENOMIE

Bentley MK VI Park Ward Coupe
Bentley MK VI Park Ward Coupe

To nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Auta należą do prywatnego właściciela, który jest członkiem Rolls-Royce&Bentley Club Poland. Wystawa aut w Renomie poprzedza I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls Royce i Bentley, jaki odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2009 we Wrocławiu. Wszystkie wystawione w RENOMIE limuzyny, z wyjątkiem Bentleya, będzie można dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Na parterze zaparkują Rolls_Royce'y: Phantom II, Silver Shadow Two-Door-Coupe, Silver Spur II Limousine, kultowy Corniche Cabrio oraz Bentley MK VI Park Ward Coupe.

Rolls-Royce Silver Spur II Limousine produkowany był w latach 1989-1993. Powstało tylko 1658 egzemplarzy. Prezentowany w RENOMIE Rolls Royce Limuzyna z karoserią firmy Robert Jankel został wyprodukowany tylko w 42 egzemplarzach! Historia auta jest pasjonująca - zostało zamówione przez  arabskiego szejka, ale z niewiadomych przyczyn nie zostało odebrane. Rolls Royce'a kupił szwajcarski handlarz samochodów luksusowych i pod koniec 1991 roku jako nowy pojazd został sprzedany do Polski. Ten Rolls Royce to wielki aktor - grał w serialu "Dziki" i "M jak Miłość" oraz w filmie "Poza Zasięgiem" ze Stevenem Seagalem w roli głównej.

Rolls-Royce Silver Shadow Two-Door Coupe z 1966 roku został przywieziony cztery lata temu z Anglii i poddany gruntownej renowacji. Model ten powstał jako 4-drzwiowa limuzyna, a rok później powstała wersja 2-drzwiowa, którą można oglądać w RENOMIE. Karoseria do tego modelu w ciągu pięciu miesięcy została wykonana ręcznie przez firmę Mulliner Park Ward.

Rolls-Royce Corniche Cabrio powstał w 1976 roku. W Polsce jest od 2005 roku i w tym czasie został profesjonalnie wyremontowany.

Rolls-Royce Phantom II, który pojawi się w RENOMIE, został wyprodukowany w listopadzie 1933 roku. Karoserię wykonała firma Hooper - takich egzemplarzy jest na świecie tylko 151. Pierwszym właścicielem pokazywanego Rolls-Royce'a był amerykański milioner S.T. Whigham. Ten model R-R był ulubionym samochodem monarchów m. in. Egiptu i Portugalii oraz indyjskich maharadżów. Polska arystokracja również nie oparła się jego urokowi - Phantomem II jeździł Książę Karol Radziwiłł, ale również marszałek Józef Piłsudski i gen. Władysław Sikorski.

Bentley MK VI to auto unikatowe i bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. To pierwszy model Bentley'a wypuszczony po II wojnie światowej. Obecny w RENOMIE egzemplarz Bentley MK VI Coupe z karoserią od Park Ward, powstał zaledwie w ilości 16 sztuk i tylko dwa z nich - w tym

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA