Roman Popkiewicz jurorem konkursu Car of the Year

Prestiżowy konkurs Car of the Year ma nowego polskiego jurora. Został nim Roman Popkiewicz, redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport".

Roman Popkiewicz, red. nacz. auto motor i sport, juror COTY auto motor i sport
Roman Popkiewicz, red. nacz. auto motor i sport, juror COTY

Roman Popkiewicz, redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport", został właśnie ogłoszony jurorem najbardziej prestiżowego i najstarszego konkursu na najlepszy samochód w Europie – Car of the Year.

REKLAMA

Popkiewicz dołączył tym samym do profesjonalnego, wąskiego grona dziennikarzy motoryzacyjnych z Europy, którzy co roku, jednemu spośród kilkudziesięciu nowych modeli aut na rynku, przyznają tytuł najlepszego samochodu roku.

Redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport" będzie tym samym drugim, obok Macieja Ziemka – również związanego z magazynem "auto motor i sport" – członkiem jury reprezentującym Polskę w tym ważnym konkursie.

Z dziennikarską branżą motoryzacyjną Roman Popkiewicz jest związany od ponad dwudziestu lat i od samego początku z magazynem "auto motor i sport". Najpierw jako redaktor, później jako redaktor odpowiedzialny za testy samochodów oraz dział sportów motorowych, a od maja 2018 roku jako redaktor naczelny.

W polskim środowisku motoryzacyjnym jest znany ze swojej pasji do samochodów, wśród współpracowników z dbałości o każdy detal, a wśród czytelników – z wyrazistego języka i szczerego wyrażania opinii.

Studiował ekonomię oraz fizykę i interesuje się wszystkim, co jest związane z nauką oraz współczesnymi technologiami. Dla kontrastu, w jego garażu parkuje trzydziestoletnie BMW 325i, w którym zostało przerobione praktycznie wszystko, poza poszyciem nadwozia.

Zobacz także: zwycięzcy konkursu World Car of the Year 2019

REKLAMA

REKLAMA

Car of the Year 2019 Materiały prasowe
Car of the Year 2019

– Jednym z największych przywilejów naszej pracy jest dostęp do wszystkiego w świecie samochodów. Do najnowszych modeli i najświeższych technologii, a przede wszystkim do ludzi, którzy tworzą samochody – inżynierów, stylistów i menedżerów – mówi Roman Popkiewicz

– Pod tym względem członkostwo w jury konkursu Car of the Year otwiera przed "auto motor i sport" nowe możliwości. Wyróżnienie związane z tym członkostwem dotyczy nie tylko mnie, lecz jest wyrazem uznania dla całej redakcji magazynu – podsumowuje nowy juror konkursu COTY.

– Serdecznie gratuluję Romkowi – zasiadanie w jury Car of the Year to wielka nobilitacja i zwieńczenie dziennikarskiej, motoryzacyjnej kariery. To właściwy człowiek na właściwym miejscu, najwyższej klasy fachowiec i ekspert samochodowy. Wybór do jury COTY traktuję również w kategoriach sukcesu osobistego – wydawcy kierowanego przez Romka magazynu – jako potwierdzenie dziennikarskich kompetencji redakcji – mówi z uznaniem Maciej Mizuro, prezes wydawnictwa Motor-Presse Polska Sp. z o.o.

– Chciałbym przypomnieć, że to już drugi juror ze stajni "auto motor i sport". Pierwszym jest Maciej Ziemek, wieloletni redaktor "auto motor i sport", i również były redaktor naczelny, obecnie współpracujący z naszą redakcją – podsumowuje prezes MPP.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA