[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Roman Popkiewicz jurorem konkursu Car of the Year

Prestiżowy konkurs Car of the Year ma nowego polskiego jurora. Został nim Roman Popkiewicz, redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport".

Roman Popkiewicz, red. nacz. auto motor i sport, juror COTY Roman Popkiewicz, red. nacz. auto motor i sport, juror COTY

Roman Popkiewicz, redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport", został właśnie ogłoszony jurorem najbardziej prestiżowego i najstarszego konkursu na najlepszy samochód w Europie – Car of the Year.

Popkiewicz dołączył tym samym do profesjonalnego, wąskiego grona dziennikarzy motoryzacyjnych z Europy, którzy co roku, jednemu spośród kilkudziesięciu nowych modeli aut na rynku, przyznają tytuł najlepszego samochodu roku.

Redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport" będzie tym samym drugim, obok Macieja Ziemka – również związanego z magazynem "auto motor i sport" – członkiem jury reprezentującym Polskę w tym ważnym konkursie.

Z dziennikarską branżą motoryzacyjną Roman Popkiewicz jest związany od ponad dwudziestu lat i od samego początku z magazynem "auto motor i sport". Najpierw jako redaktor, później jako redaktor odpowiedzialny za testy samochodów oraz dział sportów motorowych, a od maja 2018 roku jako redaktor naczelny.

W polskim środowisku motoryzacyjnym jest znany ze swojej pasji do samochodów, wśród współpracowników z dbałości o każdy detal, a wśród czytelników – z wyrazistego języka i szczerego wyrażania opinii.

Studiował ekonomię oraz fizykę i interesuje się wszystkim, co jest związane z nauką oraz współczesnymi technologiami. Dla kontrastu, w jego garażu parkuje trzydziestoletnie BMW 325i, w którym zostało przerobione praktycznie wszystko, poza poszyciem nadwozia.

Zobacz także: zwycięzcy konkursu World Car of the Year 2019

REKLAMA

REKLAMA

Car of the Year 2019 Car of the Year 2019

– Jednym z największych przywilejów naszej pracy jest dostęp do wszystkiego w świecie samochodów. Do najnowszych modeli i najświeższych technologii, a przede wszystkim do ludzi, którzy tworzą samochody – inżynierów, stylistów i menedżerów – mówi Roman Popkiewicz

– Pod tym względem członkostwo w jury konkursu Car of the Year otwiera przed "auto motor i sport" nowe możliwości. Wyróżnienie związane z tym członkostwem dotyczy nie tylko mnie, lecz jest wyrazem uznania dla całej redakcji magazynu – podsumowuje nowy juror konkursu COTY.

– Serdecznie gratuluję Romkowi – zasiadanie w jury Car of the Year to wielka nobilitacja i zwieńczenie dziennikarskiej, motoryzacyjnej kariery. To właściwy człowiek na właściwym miejscu, najwyższej klasy fachowiec i ekspert samochodowy. Wybór do jury COTY traktuję również w kategoriach sukcesu osobistego – wydawcy kierowanego przez Romka magazynu – jako potwierdzenie dziennikarskich kompetencji redakcji – mówi z uznaniem Maciej Mizuro, prezes wydawnictwa Motor-Presse Polska Sp. z o.o.

– Chciałbym przypomnieć, że to już drugi juror ze stajni "auto motor i sport". Pierwszym jest Maciej Ziemek, wieloletni redaktor "auto motor i sport", i również były redaktor naczelny, obecnie współpracujący z naszą redakcją – podsumowuje prezes MPP.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA