REKLAMA

Nico Rosberg testuje Volkswagena ID.R

Nico Rosberg na torze Nürburgring zasiadł za kierownicą Volkswagena ID.R w roli kierowcy testowego. W mediach społecznościowych były mistrz Formuły 1 stwierdził, że samochód ma takie osiągi, jakich wcześniej doświadczył za kierownicą bolidu F1.

Volkswagen, ID.R, elektromobilność materiały prasowe

Nico Rosberg od czasu przejścia na sportową emeryturę inwestuje w technologie przyszłości. Stworzył między innymi Greentech Festival – wydarzenie, którego celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju.

Rosberg testuje Volkswagena ID.RID.R – Mistrz F1 w żywiole

Podczas testu na torze Nürburgring pogoda nie była łaskawa dla byłego mistrza Formuły 1. Rosberg – pomimo deszczu, wiatru i temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza – wciąż miał uśmiech na twarzy. ID.R, skonstruowany przez Volkswagen Motorsport, ma na koncie pięć rekordów na trzech kontynentach. „Minęło trochę czasu od kiedy ostatnio miałem okazję jeździć wyczynowym samochodem wyścigowym podczas deszczu, ale w ID.R od razu poczułem się jak ryba w wodzie. To było fantastyczne uczucie” – powiedział Rosberg po teście. „Trakcja, przyspieszenie, docisk – wszystko to wydało mi się bardzo znajome” – powiedział kierowca, który w Formule 1 wygrał 23 wyścigi. „Sport motorowy powinien być platformą testową i rozwojową dla samochodów produkowanych seryjnie. Dokładnie tak jest w wypadku ID.R i ID.3. Osobiście mogę sobie wyobrazić zakup ID.3 na potrzeby mojej rodziny”.

 

Volkswagen, ID.R, elektromobilnośćmateriały prasowe

 

REKLAMA

Rosberg testuje Volkswagena ID.RID.R – platforma technologiczna dla modeli z rodziny ID.

Elektryczny samochód wyścigowy ma na swoim koncie już pięć rekordów – oprócz rekordu wszechczasów w wyścigu na Pikes Peak w Kolorado (USA), na trasie w Goodwood (Wielka Brytania) oraz na drodze Tianmen Mountain w Zhangjiajie (Chiny) do ID.R należą również rekord okrążenia dla samochodów elektrycznych na Północnej Pętli toru Nürburgring i toru Bilster Berg (także w Niemczech). Wnioski z testów i rekordowych przejazdów w wykonaniu ID.R są brane pod uwagę podczas opracowywania elektrycznych modeli z rodziny ID. 

 

Volkswagen, ID.4, elektromobilnośćmateriały prasowe

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA