[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Rośnie pierwsza fabryka Mercedesa w Polsce

Fabryka Mercedesa w Jaworze na Dolnym Śląsku będzie pierwszym zakładem produkcyjnym niemieckiego koncernu ulokowanym w Polsce. Na liniach montażowych będą powstawać czterocylindrowe jednostki napędowe dla samochodów osobowych.

Fabryka Mercedesa w Jaworze Fabryka Mercedesa w Jaworze

Trwa budowa pierwszej w Polsce fabryki Mercedesa. W zakładach, ulokowanych w dolnośląskim Jaworze, przy produkcji silników Mercedes-Benz pracę znajdzie około tysiąca osób, choć pierwotnie władze koncernu mówiły o około 500 osobach.

Inwestycja niemieckiego koncernu warta jest około pół miliarda euro. Zgodnie z zakładanym planem, ma być ukończona w 2019 roku, a w roku kolejnym fabryka osiągnie pełną moc produkcyjną. A to oznacza kilkaset tysięcy silników rocznie.

Wśród tysiąca zatrudnionych osób ponad jedną piątą stanowić będą inżynierowie i pracownicy z wyższym wykształceniem. Większość załogi utworzą pracownicy linii produkcyjnych.

W jaworskim zakładzie Mercedesa produkowane będą zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne, przeznaczone dla całej gamy modelowej Mercedesa, to znaczy od Klasy A, aż po Klasę S.

- W kolejnych latach nadal będziemy inwestować w rozwój tej fabryki. To inteligentna fabryka, w której będą wykorzystywane najnowsze technologie - mówią przedstawiciele inwestora, dodając że fabryka w Jaworze w przyszłości nie będzie emitować dwutlenku węgla, bo jej zasilanie w całości będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii.

Poza granicami Niemiec koncern Daimlera ma również zakład Star Transmission w Rumunii, gdzie odbywa się montaż skrzyń biegów i produkcja innych części. W Pekinie w ramach przedsiębiorstwa joint venture BBAC powstają jednostki napędowe przeznaczone na rynek chiński. A z kolei w ramach współpracy niemieckiego koncernu z Renault/Nissan w amerykańskiej fabryce Decherd (Tennessee) montowane są czterocylindrowe silnik benzynowe dla aut Mercedesa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij