Rusza kampania społeczna „Zero proMILA”

Alkomat
Alkomat

Akcja została zapoczątkowana w grudniu 2007 roku na ulicach Warszawy. W tym roku PVA wraz z partnerami kontynuuje kampanię, w ramach której od 8 grudnia do 14 grudnia rozdanych zostanie 5 000 alkotestów oraz materiałów edukacyjno-informacyjnych na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Ważnym instrumentem działań kampanii będą punkty konsultacyjne rozmieszczone w uczęszczanych miejscach na terenie Kielc. Ponadto, narzędziami wykorzystywanymi w kampanii będą transparenty z wymowną grafiką i hasłem kampanii "Zero proMILA" obecne na terenie Kielc oraz inne materiały edukacyjne w postaci ulotek, plakatów, filmów, nalepek itp.

Podczas finału akcji w Kielcach w dniach 13 - 14 grudnia zorganizowane zostaną testy sprawnościowe samochodami na placu manewrowym przy użyciu m.in. alkogogli, czyli okularów symulujących stan upojenia alkoholowego. 

Dla potrzeb kampanii uruchomiona została strona internetowa www.zeropromila.pl

Przypomnijmy, że statystyki policyjne są zatrważające. W okresie od stycznia do grudnia 2007 roku na terenie samego województwa świętokrzyskiego z winy nietrzeźwych kierujących wydarzyły się 192 wypadki drogowe, w których śmierć poniosło 26 osób, a 253 osób zostało rannych. Nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 540 kolizji drogowych. 

Natomiast od stycznia do października 2008 roku nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 150 wypadków drogowych, w których zginęło 21 osób, rannych zostało 213 osób. W tym czasie doszło do 425 kolizji drogowych. Niestety brak statystyk pokazujących, jaką część z nich stanowią ci, którzy są nieświadomi zawartości alkoholu w swoim organizmie.

Źródło: centrum prasowe PAP

 

REKLAMA