REKLAMA

Rusza produkcja Seata Tarraco

Zaprezentowany oficjalnie na salonie samochodowym w Paryżu Seat Tarraco wchodzi do produkcji w zakładach VW w Wolfsburgu.

Produkcja Seata Tarraco w fabryce Volkswagena Materiały prasowe
Produkcja Seata Tarraco w fabryce Volkswagena, fot. Seat
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 125 700 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy raz od ponad 20 lat fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukuje samochód z logo innej marki. Będzie to nowy Seat Tarraco, hiszpański SUV zaprojektowany i rozwijany w Barcelonie, oparty na platformie MQB.

W fabryce w Wolfsburgu Seat Tarraco powstaje na linii produkcyjnej razem z Volkswagenem Tiguanem oraz Volkswagenem Touranem.

Seat Tarraco to bliźniak Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace. Model jest zaprojektowany inaczej, niż znane dotychczas Seaty, bo stanowi przy okazji zapowiedź nowej, odświeżonej stylistyki hiszpańskich aut. W podobnym duchu narysowany będzie nowy Leon, którego debiut zapowiadany jest na przyszły rok.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Tarraco - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Seat Tarraco - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Samochód ma 4,75 metra długości, 1,83 metra szerokości i 1,65 metra wysokości, a rozstaw osi sięga 2,79 metra. Te parametry zwiastują obszerne wnętrze. Producent przewidział zarówno wariant pięcio-, jak i siedmioosobowy, a bagażnik zmieści aż 760 litrów w modelu pięciomiejscowym lub 700 litrów w siedmiomiejscowym.

Do napędu Seata Tarraco posłużą początkowo silniki spalinowe, a w późniejszym czasie dołączy do nich hybryda plug-in. Póki co wybór będzie pomiędzy jednostkami 1.5 TSI o mocy 150 KM, 2.0 TSI o mocy 190 KM oraz 2.0 TDI w wariantach 150- lub 190-konnym.

REKLAMA

Seat Tarraco - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Seat Tarraco - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Co wiemy o odmianie hybrydowej? Ma to być hybryda ładowana z gniazdka, dysponująca mocą systemową 210 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Pojawi się jednak dopiero w okolicach roku 2020.

Poza najsłabszym silnikiem benzynowym wszystkie jednostki mogą być połączone z napędem na cztery koła 4Drive. W tych modelach dostępne będzie zawieszenie DCC i kilka trybów jazdy.

W kabinie Seata Tarraco zaskoczeń nie ma. Znajdziemy tu deskę rozdzielczą w stylu modeli Grupy Volkswagena. W miejsce zegarów trafić może duży kolorowy wyświetlacz, a na konsoli środkowej 8-calowy ekran z pokrętłami sterującymi m.in. głośnością. W przyszłości można będzie zamówić większy wyświetlacz multimedialny.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Tarraco - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Seat Tarraco - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Oczywiste jest, że w Seacie Tarraco zamówić można szeroką paletę nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, w tym aktywny tempomat rozpoznawanie znaków drogowych, układ aktywnego asystenta pasa ruchu czy hamulec awaryjny wykrywający pieszych i rowerzystów.

W chwili debiutu, zaplanowanego na grudzień tego roku, Seat Tarraco pojawi się w trzech poziomach wyposażenia, nazwanych Style, Excellence i FR.

Zobacz także: znamy cenę 370-konnego Seata Leona Carbon

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA