[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Rusza produkcja nowego Forda EcoSport

Ford rusza z produkcją nowego Forda EcoSport. Montażem zajmie się rumuński zakład, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną rozbudowę.

Ford EcoSport Ford EcoSport

Rosnący popyt na SUV-y i zainteresowanie nowym Fordem EcoSport sprawiły, że jego produkcją zajmie się rumuńska fabryka w Krajowej. Ford inwestuje w swoje rumuńskie zakłady kolejne 200 mln euro. Całkowita wartość inwestycji Forda w fabrykę w Krajowej, licząc od 2008 roku, przekracza już 1 mld euro.

Wcześniej Ford Ecosport montowany był w Indiach, w zakładach Forda w Chennai. Przeniesienie produkcji Ford tłumaczy chęcią precyzyjniejszego reagowania na wzrost popytu na rynku europejskim. Rezygnacja z transportu z dalekich Indii znacznie to ułatwi.

W ubiegłym roku łączna sprzedaż samochodów SUV wszystkich marek na 20 tradycyjnych europejskich rynkach Forda wzrosła o 27 procent i stanowiła ponad jedną czwartą rejestracji nowych samochodów osobowych. Sprzedaż samochodów SUV Forda w Europie wzrosła w 2016 roku o ponad 30 procent, a w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2017 roku wzrosła o kolejne 27 procent.

REKLAMA

REKLAMA

Ford EcoSport Ford EcoSport

Wzrost sprzedaży SUV-ów oznacza również więcej miejsc pracy u Forda. Do końca bieżącego roku firma utworzy kolejne 1700 miejsc pracy w zakładach Forda w Krajowej, zwiększając łączne zatrudnienie przy produkcji pojazdów i silników do 3900 osób. Całkowita wartość inwestycji Forda w jego obecnie bardzo nowoczesnej rumuńskiej fabryce przekroczyła już 1 miliard euro od czasu przejęcia zakładów w marcu 2008 roku.

Krajowa będzie jedyną fabryką produkującą model EcoSport dla Europy (z wyłączeniem Rosji), dostarczając te samochody łącznie na 56 rynków czterech kontynentów. Obejmuje to tak zróżnicowane rynki, jak Wielka Brytania, Nowa Kaledonia w Oceanii, Turkmenistan w Azji Centralnej i Afryka Południowa.

Zakłady "Ford Craiova" będą kontynuowały produkcję silników Ford EcoBoost o pojemności 1 litra. Jest to jedyny silnik w historii, który przez cztery lata z rzędu zdobywał międzynarodową nagrodę Engine of the Year.

REKLAMA

Ford EcoSport Ford EcoSport

Jeśli chodzi o samego Forda EcoSport, jest on bardziej wszechstronny, ma znacznie poprawioną stylistykę wnętrza i nadwozia, a także wiele nowych rozwiązań technicznych, takich jak napęd wszystkich kół (Ford Intelligent All Wheel Drive).

Nowy silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 1,5 litra zapewnia moc do 125 KM. EcoSport po raz pierwszy będzie również dostępny w usportowionej odmianie EcoSport ST-Line, dla której inspiracją były samochody tworzone przez Ford Performance.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij