Rusza sprzedaż Nissana Leaf - znamy cenę

Nissan Leaf nowej generacji wchodzi do sprzedaży w Polsce. Po debiucie serii przedpremierowej przyszedł czas na model seryjny. Jest taniej.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Nissan Leaf pojawił się na rynku w roku 2010 i od tego czasu zapracował na pozycję światowego lidera, znajdując ponad 300 tys. klientów, którzy pokonali swoimi elektrycznymi samochodami dystans 3,5 miliarda kilometrów.

REKLAMA

Przyszedł wreszcie czas na nową generację Nissana Leaf, która jest lepsza pod każdym względem. Zwiększony do 378 kilometrów zasięg, zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT oraz umożliwiająca jazdę z wykorzystaniem wyłącznie pedału przyspieszania funkcja e-Pedal to tylko niektóre cechy nowego Leafa.

Do niedawna polski importer oferował model w wersji premierowej Leaf 2.ZERO, dostępnej w przedsprzedaży w cenie dokładnie 159 900 zł. Na tle rywali, których póki co na naszym rynku jest bardzo ograniczona liczba, wypadał gdzieś pośrodku.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Nieco słabszy, bo 120-konny Hyundai Ionic Electric kosztuje od 155,9 tys. złotych (149,9 tys. złotych w promocji), natomiast Volkswagen e-Golf o mocy 136 KM jest nieco droższy, bo kosztuje od 162,9 tys. złotych (w ramach wyprzedaży rocznika obecnie można uzyskać 10 tys. zł rabatu).

Nissan idzie jednak za ciosem i wprowadza wersję seryjną, której ceny rozpoczynają się na polskim rynku od 139 000 złotych. Wciąż oferowany w Polsce Nissan Leaf pierwszej generacji kosztuje obecnie od 128 tys. złotych, a obie wersje dzieli technologiczna i konstrukcyjna przepaść.

Nowy Nissan LEAF jest dostępny w czterech wariantach wyposażenia: Visia, Acenta, N-Connecta i Tekna.

Bazowa wersja Visia, wyceniona na 139 000 złotych, została wyposażona między innymi w:

  • 6 poduszek powietrznych,
  • funkcję informującą o pojeździe znajdującym się w tzw. „martwym polu”,
  • system ostrzegania i interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu,
  • system rozpoznawania znaków drogowych,
  • tempomat,
  • inteligentny kluczyk I-Key,
  • światła do jazdy dziennej w technologii LED,
  • inteligentny hamulec awaryjny z funkcją wykrywania pieszych.

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Więcej do zaoferowania ma wersja Acenta, której ceny rozpoczynają się od 148 000 złotych. Wyposażenie obejmuje dodatkowo system nawigacji NissanConnect EV z 7’’ ekranem dotykowym, natomiast bardziej komfortową jazdę zapewnią przednie reflektory przeciwmgłowe, inteligentny tempomat, podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz skórzana kierownica.

Wariant N-Connecta, dostępny za 159 000 złotych, jest idealnym wyborem dla osób, które cenią komfort podczas manewrowania przy niewielkich prędkościach. Jego wyposażenie oprócz przednich i tylnych czujników parkowania obejmuje również inteligentny system kamer 360 st. umożliwiający m.in. wykrywanie poruszających się obiektów. Dodatkową przyjemność z jazdy zapewnią podgrzewane wszystkie fotele i kierownica, przyciemniane szyby oraz 17 calowe felgi ze stopów metali lekkich.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Na najbardziej wymagających użytkowników czeka Tekna, która oprócz wszystkich kluczowych technologii dostępnych w innych odmianach modelu będzie wyposażona także w zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT oraz reflektory Full LED z funkcją doświetlania zakrętów.

Ta wersja wyposażenia, dostępna za 165 500 złotych, to także gratka dla kierowców poszukujących maksymalnego komfortu i wrażeń estetycznych na najwyższym poziomie, dzięki częściowo skórzanej tapicerce oraz systemowi audio BOSE z 6 głośnikami i subwooferem, który pozwala zanurzyć się w dźwięku płynącym ze wszystkich stron.

REKLAMA