REKLAMA

Ruszył Rajd Dakar 2015: Najważniejsze fakty

Małysz, Hołowczyc, Sonik, Przygoński - to tylko kilka nazwisk wśród 16 Polaków startujących w rajdzie Dakar 2015.

Wczoraj, 4 stycznia z Buenos Aires w bój ruszyło 414 pojazdów z 665 zawodnikami na pokładzie. Rozpoczął się Rajd Dakar 2015.

Jako punkt startu i mety (podobnie jak w latach 2009, 2010 i 2011) wybrano Buenos Aires. Do pokonania kierowcy mają prawie 9 tys. km. z czego ponad 4,5 tys. km to kilometry oesowe. Nieco mniej, bo 8159 km mają do przejechania samochody ciężarowe. Zawodnicy przejadą przez Argentynę, Boliwię i Chile, a gdy pogoda będzie łaskawa to również przez Salar de Uyuni - największą na świecie pozostałość po słonym jeziorze.

REKLAMA

Wśród wszystkich 665 zawodników, na starcie planowo miało stawić się 16 Polaków. Niestety, kilka godzin przed startem do Polskich załóg dotarła fatalna wiadomość o śmierci 14-letniego syna Jacka Czachora, Jakuba. Czachor drugi rok z rzędu miał wystąpić jako pilot Marka Dąbrowskiego. Zastąpił go Mark Powell, brytyjski kierowca rajdów cross-country.

Dakar 2015

W klasie samochodów zobaczymy Krzysztofa Hołowczyca w czarno-niebieskim MINI All4Racing, Marka Dąbrowskiego i Marka Powella w Toyocie Hilux, Adama Małysza i Rafała Martona w 318 Buggy SMG oraz Piotra Beaupre z Jackiem Lisickim w BMW X3CC.

Na quadzie zobaczymy tradycyjnie Rafała Sonika z Poland National Team, a w czechosłowackiej Tatrze pojadą Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski.

Dakar 2015

Tegoroczna lista polskich motocyklistów jest dość długa: Jakub Przygoński, Jakub Piątek, Paweł Stasiaczek, Michał Hernik oraz Maciej Berdysz.

Pierwszy etap rajdu zakończył się dla Polaków dobrze. Hołowczyc zajął wysoką 5. pozycję, Marek Dąbrowski i Mark Powell zajęli 15 miejsce w wynikach oesu. Adam Małysz był osiemnasty. Najlepszy z motocyklistów okazał się Jakub Przygoński zajmując 31. lokatę po pierwszym etapie. Rafał Sonik zameldował się drugi, a Kazberuk i Szustkowski przyjechali na 37. miejscu.

Rajd Dakar 201 zakończy się 17 stycznia.

Dakar 2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA