Ruszyła produkcja Skody Karoq

Skoda Karoq jest następcą Yeti, mniejszym bratem modelu Kodiaq. Jego produkcja w zakładach w czeskich Kvasinach właśnie ruszyła.

Skoda Karoq - produkcja Materiały prasowe
Skoda Karoq - produkcja
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowoczesna fabryka Skody w Kvasinach zatrudnia 8 tys. pracowników, którzy rocznie wytwarzać mają niemal 300 tys. samochodów. W tych zakładach, w które koncern zainwestował od 2015 roku 11 mld koron, czyli około 1,8 mld złotych, powstają jeszcze Skoda Superb, Skoda Superb Combi, Skoda Kodiaq i Skoda Karoq oraz Seat Ateca.

REKLAMA

Kompaktowy Karoq ma 4,38 m długości, co oznacza, że jest aż 16 cm dłuższy od Yeti. Nadwozie jest szersze o 5 cm i niższe o 6 cm i o tyle samo wzrósł rozstaw osi auta. Powiększenie wymiarów oznacza dodatkowe miejsce dla podróżnych.

Bagażnik Karoqa ma pojemność 521 litrów, gdy oparcie kanapy jest w podstawowym położeniu. Po jego złożeniu pojemność bagażowa zwiększa się do 1630 litrów. W połączeniu z opcjonalną tylną kanapą VarioFlex z trzema przesuwnymi miejscami siedzącymi, pojemność bagażnika jest zmienna i wynosi od 479 do 588 litrów.

Karoq jest wyposażony w liczne funkcje wspomagania kierowcy. Nową funkcją komfortu jest na przykład wspomaganie parkowania, asystent pasa ruchu, Lane Assist,czy wspomaganie jazdy w korku.

Większe bezpieczeństwo zapewniają między innymi funkcje: wykrywanie pojazdów w martwej strefie, Blind Spot Detect, nadzór odstępu, Front Assist z ochroną pieszych oraz nadzór aktywności kierowcy – EmergencyAssist.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Karoq materiały prasowe
Skoda Karoq

Oprócz tego do Karoqa są oferowane także jeszcze inne funkcje wspomagania kierowcy. Utrzymują one odstęp od poprzedzającego pojazdu, ułatwiają kierowcy utrzymanie i zmianę pasa ruchu, wskazują ważne znaki drogowe i pomagają w parkowaniu.

REKLAMA

Skoda Karoq materiały prasowe
Skoda Karoq

W modelu debiutuje programowalny cyfrowy zestaw wskaźników. Informacje wyświetlane przed oczyma kierowcy można określić według indywidualnych życzeń. Rozwiązanie to oglądaliśmy już w nowych modelach Audi i VW.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Karoq materiały prasowe
Skoda Karoq

Kierowcy będą mieli do dyspozycji pięć wersji silnikowych – dwie benzynowe i trzy wysokoprężne. Nowością w ofercie są obie jednostki benzynowe i dwie wysokoprężne. Silniki te mają pojemność skokową 1,0, 1,5, 1,6 i 2,0 litrów, zakres mocy sięga od 115 KM do 190 KM. 

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Z wyjątkiem najmocniejszego silnika wysokoprężnego, wszystkie można zamówić z ręczną 6-stopniową ręczną skrzynią biegów albo z 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Silnik 2,0 TDI o mocy 190 KM seryjnie współpracuje z napędem 4×4 i 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Nowy silnik 1,5 TSI, montowany od niedawna w odświeżonym Golfie, jest wyposażony w funkcję wyłączania cylindrów.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Od wersji wyposażenia Ambition opcjonalnie samochód może mieć funkcję wyboru profilu jazdy z trybami Normal, Sport, Eco, Individuali Snow (4x4). Tryb Offroad w wersji z napędem na cztery koła dodatkowo polepsza właściwości jezdne na bezdrożach.

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Auta trafią do europejskiej sieci sprzedaży we wrześniu.

REKLAMA

REKLAMA