REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Ruszyła produkcja odświeżonej Skody Superb

Skoda przeprowadziła niedawno face lifting flagowego modelu Superb. Samochód wchodzi właśnie do produkcji, a my znamy już jego ceny.

Skoda Superb w produkcji Materiały prasowe
Skoda Superb w produkcji

Odświeżona wersja Skody Superb przeszła nie tylko face lifting, ale została także wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz adaptacyjne reflektory w technologii Matrix LED. Pierwsze egzemplarze odświeżonego, flagowego modelu Skody opuszczają już linię produkcyjną fabryki w Kvasinach.

Skoda Superb odnosi sprzedażowe sukcesy już od swojej premiery w 2001 roku. Aktualna, trzecia generacja tego modelu sprzedała się już w ponad 500 000 egzemplarzy i jest zaliczana do najlepszych samochodów klasy średniej. Rodzina modeli Superb jest produkowana w fabryce w miejscowości Kvasiny.

Odmieniona wizualnie i technologicznie wersja Skody Superb świętowała swoją premierę w maju w Bratysławie. W stolicy Słowacji Skoda zaprezentowała także model Superb iV, pierwsze auto w ofercie, wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in, dzięki któremu marka wkracza w erę elektromobilności.

- Od 18 lat nasz flagowy model odnosi sukcesy na całym świecie jako jeden z najczęściej wybieranych modeli w segmencie samochodów klasy średniej. Skoda Superb to synonim najwyższej jakości, przestronności i bezpieczeństwa. Rozpoczynając produkcję zaktualizowanej trzeciej generacji, konsekwentnie realizujemy naszą strategię i kontynuujemy sukces tego modelu – podsumowuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Najnowsze systemy bezpieczeństwa

Odświeżony Superb otrzymał najnowsze systemy wspomagające kierowcę, takie jak:

  • EMERGENCY ASSIST,
  • asystenta pasa ruchu,
  • asystenta parkowania,
  • SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się w odległości aż do 70 m w martwym polu lusterka.

Ponadto Skoda Superb oferuje układ wspomagania hamowania awaryjnego FRONT ASSIST z proaktywnym systemem ochrony przechodniów.

Superb został też wyposażony w najnowsze technologie z zakresu oświetlenia – adaptacyjne reflektory matrycowe Full LED, które aktywnie dostosowują intensywność wiązki światła do warunków i ruchu panującego na trasie, tak by maksymalnie zwiększyć widoczność dla kierowcy, nie oślepiając przy tym innych użytkowników drogi.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb w produkcji Materiały prasowe
Skoda Superb w produkcji

Skoda Superb – cennik

Bazowa wersja Active Skody Superb, napędzana 190-konnym silnikiem 2.0 TSI, z przekładnią DSG, wyceniona jest na 115 850 zł w cenie promocyjnej lub 119 850 zł poza promocją. Najtańsze 4x4 z 272-konnym silnikiem wyceniono na 140 800 zł (144 800 zł poza promocją).

Najdroższym cennikowym wariantem Skody Superb jest prestiżowa wersja Laurin&Klement, z turbodieslem 2,0 TDI o mocy 190 KM i z napędem 4x4. Kosztuje ona od 175 250 zł w promocji i od 179 250 poza nią.

Wybór Skody Superb Combi wiąże się z dopłatą około 4 tys. zł różnicy, w stosunku do analogicznej wersji „zwykłego” wariantu nadwozia. Wyjątkiem jest Skoda Superb Scout, dostępna tylko jako Combi. Najtańszy Scout z benzynowym 2,0 TSI o mocy 272 KM kosztuje od 168 400 zł (w promocji), a diesel 2,0 TDI o mocy 190 KM wyceniony został na kwotę od 163 550 zł (również w promocji).

W przypadku Skody Superb Sportline cennik otwiera kwota 143 600 zł (147 600 zł poza promocją) za 2,0-litrowe TSI napędzane na przód.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

REKLAMA

Skoda Superb OHV z 1948 r. Materiały prasowe
Skoda Superb OHV z 1948 r.

Legendarny model z imponującą historią

Ten rok jest symboliczny dla modelu Superb również pod innym względem. Otóż nazwa Superb obchodzi w tym roku 85-lecie, które marka świętuje, prezentując odrestaurowane zabytkowe modele w Muzeum Skody.

Seria Superb powstała już w latach 30. XX wieku i symbolizowała ekskluzywne modele o wyjątkowym designie. Ukoronowaniem był sześciocylindrowy Superb OHV produkowany po II wojnie światowej.

W latach 1946 - 1949 powstało 158 egzemplarzy tego imponującego modelu. Jeden z nich trafił do Karlowych Warów, gdzie przez 20 lat był do dyspozycji pracowników firmy zarządzającej hotelami czeskiego kurortu. W 1968 roku został odkupiony przez fabrykę samochodów Skoda.

Renowacja pojazdu, który był już wysłużony i brakowało w nim oryginalnych elementów rozpoczęła się w 2017 r. Po szczegółowej analizie stanu Skody Superb OHV i intensywnym badaniu źródeł archiwalnych, zespół Muzeum Skody zamówił komponenty niezbędne do odbudowy.

Specjaliści zajmujący się renowacją z Mladá Boleslav przywrócili legendarny model do stanu pierwotnego. Imponujący model jest teraz skarbem w kolekcji muzeum i główną atrakcją wystawy „Kvasiny - 70 lat ze skrzydlatą strzałą”, którą można oglądać do 1 września.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA