REKLAMA

Ruszyła sprzedaż nowego Volkswagena Polo GTI

Volkswagen rozpoczął sprzedaż nowego Polo GTI w Polsce. 200 koni mechanicznych pracujących pod maską miejskiego hatchbacka wyceniono na 90 tys. złotych.

Volkswagen Polo GTI
Volkswagen Polo GTI

Volkswagen Polo GTI jest napędzany 2-litrowym silnikiem TSI o mocy 200 KM, współpracującym z dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG o sześciu przełożeniach. Generujący 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego motor potrafi katapultować auto od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy, a rozpędzanie kończy sie dopiero przy wartości 237 km/h.

Nowe Polo GTI ma sportowe zawieszenie, głębokie sportowe fotele oraz 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Jak przyznaje producent, to sportowe kompaktowe auto jest kolejnym niezwykle ważnym modelem w historii legendarnych GTI.

Samochód wyceniono na kwotę 89 690 złotych. Do wyposażenia dodatkowego należy m.in.

  • zestaw cyfrowych wskaźników (Active Info Display),
  • LED-owe reflektory i wiele systemów asystujących,
  • zawieszenie Sport Select o regulowanej charakterystyce tłumienia amortyzatorów,
  • 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów (po raz pierwszy o tak dużej średnicy),
  • największy w klasie małych aut panoramiczny przesuwany dach,
  • 300-watowy sprzęt nagłaśniający firmy Beats.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Polo GTI
Volkswagen Polo GTI

Z zewnątrz auto wyróżnia się pakietem aerodynamicznym, który dodaje charakteru, a wszystko to zostało wzbogacone elementami charakterystycznymi dla aut GTI – nowe Polo ma więc osłonę chłodnicy ozdobioną czerwoną linią, a we wnętrzu specjalną gałkę dźwigni zmiany biegów oraz legendarną tapicerkę "Clark" ze wzorem karo.

Nowe Polo GTI zostało skonstruowane w oparciu o Polo szóstej generacji, które pojawiło się w sprzedaży latem 2017 roku. Nowe Polo otrzymało nie tylko maksymalną pięciogwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP, ale zostało wybrane również najbezpieczniejszym samochodem w klasie, zyskując tytuł Best in Class 2017.

Zobacz także: Redakcja Auto Motor i Sport miała już okazję sprawdzić Volkswagena Polo GTI na torze. Zobaczcie naszą relację.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA