Ruszyły zapisy do Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto 2018

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski są powiązane z marką Kia już od 2006 roku. Ruszyły właśnie zapisy do kolejnego sezonu zmagań młodych zawodników.

Kia Picanto Cup
Kia Picanto Cup

Historia polskiego ścigania się małymi koreańskimi samochodami rozpoczęła się 12 lat temu, kiedy Kia Motors Polska powołała do życia puchar oparty o pierwszą generację modelu Picanto.

REKLAMA

Głównym celem było stworzenie serii, która – z jednej strony – zapewni sportowe emocje na najwyższym poziomie, a z drugiej – będzie przystępna cenowo i dzięki temu umożliwi młodym zawodnikom zrobienie pierwszego kroku w karierze wyścigowej.

W roku 2018 na tory wyjadą zupełnie nowe 5-drzwiowe Picanto w limitowanej wersji wyścigowej. Nowy sa­mochód ma:

  • 4-cylindrowy, wolnossący silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 100 KM,
  • wyścigowe zawieszenie,
  • zmodyfikowany  sterownik silni­ka (V-Tech tuning),
  • zmodyfikowany układ wydecho­wy,
  • wyczynowe klocki hamulcowe,
  • typowe elementy bezpieczeństwa: klatkę, kubełkowy fotel czy sześciopunktowe pasy.

W Mistrzostwach Picanto 2018 liczy się przede wszystkim fakt, że wszystkie samochody są identycznie zbudowane i przygotowane przez Kia Motors Polska w oparciu o ten sam regulamin techniczny, jeżdżą na identycznym paliwie i korzystają z takich samych opon.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Picanto Cup
Kia Picanto Cup

W przyszłorocznej edycji Mistrzostw planowanych jest 6 rund. Każda runda składać się będzie z dwóch sesji treningowych, trzech sesji kwalifikacyjnych i dwóch wyścigów głównych. Pięć z sześciu rund zostanie rozegranych na torach zagranicznych.

Mistrzostwa Kia Picanto to najbar­dziej przystępna cenowo seria wyścigowa nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nowe Picanto wyścigowe w gotowej wersji ready-to-race  kosztuje 47 500 zł dla zawodników uczestniczących wcześniej w zawodach Picanto i 53 600 zł  dla debiutantów.

W Mistrzostwach Polski Kia Picanto startować mogą wszyscy posiadacze ważnej licencji wyścigowej, czyli nawet 14-letni kierowcy. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Choć Mistrzostwa Polski Picanto powstały z myślą o mło­dych kierowcach, sezon 2017 pokazał, że wiek uczestników nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. Najmłodszy w staw­ce zawodnik miał zaledwie 14 lat, a najstarszy był  po czterdziest­ce.

REKLAMA

Kia Picanto Cup
Kia Picanto Cup

Dla najbar­dziej skutecznych kierowców, poza tytułami Mistrza i Wicemistrza Polski, or­ganizator przewidział pulę nagród o wartości  ponad 125 000 zł. Zwycięzca każdej rundy otrzyma 3 000 zł, a nagrody pieniężne przysługiwać będą do 15. miejsca włącznie. Dodatkowo Mistrz Polski odbierze czek w wysokości 35 000 zł, Wicemistrz 20 000 zł, a zdobywca trzeciego miejsca – 10 000 zł. Jest więc o co walczyć.

Oprócz tego Kia Motors Polska zapewnia rabat 40 proc. na części zamienne, bezpłatne treningi na każdej rundzie, zaplecze wraz z cateringiem, firmową odzież, oficjalne testy na torze przed rozpoczęciem sezonu wraz ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym pod okiem instruktora oraz obsługę i wsparcie medialne.

Zapisy trwać będą do końca stycznia 2018 r. a niezbędne informacje o Mistrzostwach, w tym formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na stronie: www.kialotosrace.pl  

REKLAMA

REKLAMA